» Poradna » Počítačové sítě

Dve internetova pripojeni

Ahoj,v praci mame dve internetova pripojeni.A) kabel B) wifi Kabel ma spoustu omezeni, skoro nikam se nedostanu. Wifi je pro guesty, takze funguje o poznani lepe. Potreboval bych se obcas pripojit na svou IP doma, ale nechce se mi stale odpojovat kabel. Jde nejak udelat, aby se napr. na specifickou ip adresu pouzivalo wifi pripojeni? OS windows 10Petr

Odpovědi na otázku

Máš administrátorská práva? Prostuduj si příkaz route (route add cílová_IP brána -p) . Experimentuj ze začátku raději bez parametru -p (permanentní uložení), kdyby sis něco rozházel, stačí restartovat počítač.

Skus ist na oddelenit IT s flaskou dobreho vina a uvidis, ci to pomozu.Dufam, ze mi to vasi chlapi z IT odpustia, skus pouzit ultrasurf(google).

Vam v praci dovoli pripojit se do firemni site *a zaroven* na guest WiFi? No nazdar...Jinak viz Vladimir - resi to prikaz "route", ale pocitej s tim, ze jich budes potrebovat celou radku. Pravdepodobne bude jednodussi udelat WiFi tou "hlavni" siti a nastavit routovani pres kabel na firemni adresni rozsahy. Obracene by to bylo dost slozite.