» Poradna » Windows (a jiné OS)

Dva windowsy 7 při spuštění

Zdravím, Při spuštění notebooku mám na výběr ze dvou Win 7 jak se toho mám zbavit ? děkuji :))

Odpovědi na otázku

čo si robila? Idú oba? Nabootuj a pozri sa, či máš na disku 2 adresáre windows. Ak ano, zisti ktorý je ktorý (stačí v cmd napísať set windir) a ten druhý zmaž a v nastaveniach (win+pause) zmažeš nefunkčnú ponuku

Spíš stojí za dotaz - proč děláš to, čemu nerozumíš a neumíš to?

já to nedělala, dělal mi to kamarád a řekl , že při spuštění tam mám dva win 7 a já vůbec nevím jak a co mám udělat abych se toho zbavila, ještě mi nejede wifi tím způsobem, že mi to žádnou ip adresu nevyhledá.

tak to bol riadny amater ten čo ti to robil..zle to nainštaloval a navyše nenainštaloval ovladače..čiže cele zle..

Tak to s prominutím není kamarád ale debil co se sere do něčeho na co nemá! Ideální řešení je zazálohovat důležitá data a přeinstalovat OS - ale proboha pořádně, nejlépe se zrušením oddílů a formátem HDD. A HLAVNĚ TO NEDÁVAT TOMU "UMĚLCI" co to dělal před tím!!!!

Já mám win 7 na flešce, jenže já tomu nerozumím vím jak si nainstalovat ovladače ale nevím co mám udělat při instalaci win 7

Jinak já mám všechno na externím disku, já nemám v tom notebooku nic.

ja som Ti poradil, ale pýtaš sa ďalej

Já vím, a taky ti děkuji :) , ale já vůbec nevím kde to najít :D

základy práce s PC musíš mať, inak sa ťažko radí. Hádam vieš čo je total commander, alebo explorer. Pozri sa na disk kde máš adresáre windows a program files. Ak máš 2, spusť príkazový riadok a napíš do neho set windir. Ak nevieš ani to, nainštaluj si teamviewer, daj niekomu ID a jeslo a on sa Ti pozrie. Ten nepoužívaný win zmažeš, vymaže sa 1 zbytočná ponuka a malo by to byť všetko

Základy mám. Ale dvakrát tam nic nemám.

tak win + pause a pohľadať "spuštění systému" a tam by mohlo byť odstrániť 1 nefunkčnú ponuku

ani to se nezdařilo, takže celéj novéj win.

Moderátor poradny Živě.cz |  | Microsoft Windows XP Firefox 20.0

Odstranit Dual boot POZOR!!! Musíte přesně vědět který Windouws odstranit1/ Pravý tlačítko myši na "Tento počítač" > "vlastnosti" tam v levém sloupci "Upřesnit vlastnosti systému" dole je "spouštění a zotavení systému" tam zmáčkni "vlastnosti" a tam se nastavuje spouštění. Otevřít „Upravit“ a vymazat to co tam nepatří … Uložit =======================================2/ Toto je náhradní řešení: Bohatě stačí zrušit zatržítko u "Doba zobrazení operačních systémů" a uložit. Mělo by to být ok. Sice tam výběr zůstane ale nebude vidět (hned se zapnou W7).

Děkuji :) zkusím náhradní řešení, protože ve " spouštění a zotavení systému " nemám " vlastnosti "

Moderátor poradny Živě.cz |  | Microsoft Windows XP Firefox 20.0

UPRAVIT je poslední okénko a tam budou oba Windowsy

No a co to zkusit přes MSCONFIG?Tam nemusí nic vybírat a může v klidu trvale odstranit i druhý neplatný záznam.

Zkus ještě kamaráda,který opravdu ví co dělá.No a pokud ani to nepřinese kladný výsledek navštiv pc servis a tam už snad bude výsledek uspokojivý ač za peníze.

To vypadá, že proběh nějakej pokus o obnovení OS. Žádný 2 Windowsy tam samozřejmě být nemohou, jen se přepsaly původní cesty a boot naběhl z toho posledního pokusu. Proto je v nabídce výběr z "2" cest, ne fyzických OS. Lubokuko ti radí dobře.

Já se v tomhle vůbec nevyznám, ale zkoušela jsem to win + pause a nenajelo mi nic.

daj niekomu ID a heslo

Použít EasyBCD http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemo... a velice opatrně smazat nefunkční Windows z bootloaderu. Který smazat poznáte podle toho, když jeden z nich nastavíte jako hlavní (zafajfkujete jej a nastavíte časomíru bootloaderu na několik vteřin) a při restartu notebooku, který se zapne, je ten pravý a druhý tudíž můžete smazat :) .

ou :) děkuji :)