Druhý HDD v ntb. (vypínání)

Zdravím, potřeboval bych poradit, jak vyřešit vypínání druhého HDD místo mechaniky u ntb. Zakoupil jsem adaptér, vše funguje, ovšem nemůžu se zbavit neustálého vypínání WD. (Je umístěn v adaptéru, SSD je na místě původního disku).WD se vypne již po cca 10 sekundách, v nastavení napájení mám nastaveno pevné disky nevypínat.Poradil by někdo jak na to? Nebo je to vlastnost rámečku? Byl bych raději, kdyby jel HDD stále. Nevím, zda mu svědčí neustálé roztáčení a zastavování. Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Tahle funkce, co řídí vypínání disku se jmenuje APM a je součástí firmware toho konkrétního disku.Nainstaluj si Crystaldiskinfo. Kromě sledování "zdravotního" stavu tvých HDD získáš ještě možnost nastavit AAM a APM disků!

A mohu se zeptat jak se to dá nastavit?

V tom programu přeci!

Tak to je jasný ale jak nikdy jsem s tím programem nepracoval.

Proboha - je to jednoduchá utilitka - nic složitého - za tu dobu co se tady vyptáváš užs to mohl dávno mít!!