» Poradna » Programy

Drastický pokles FPS ve hrách.

Dobrý den, mám problém s hodně znatelným poklesem FPS ve hrách, že jsou nehratelné. Nainstaloval jsem si hru League of Legends, poté hru ze služby Steam, Counter Strike: Global Offensive a vše jelo, tak jak mělo. Po nainstalování nějaké hry v mé knihovně (Farcry 3,Dishonored,Tomb Raider a jiné) ve službě Steam nebo Battlefield 3 v Originu mi poklesy FPS ve všech hrách, že jsem je nebyl schopný hrát ani na minimální požadavky, i celý PC při bootování byl pomalý a to o dost a to nemám špatný PC.PC sestava: AMD FX Vishera 8350, takt 4GHzMSI GTX 970 GAMING 4GKingston HyperX black 16GB (2x8GB) DDR3 1600GIGABYTE GA-970A-D3, rev. 1.4Seagate Barracuda 7200.14 - 500GBSEASONIC SSP-750RT 750WCoolerMaster Hyper TX3 EVOPo zkoušce výměny HDD a upgradu grafiky ASUS HD7770-DC-1GD5-V2 na MSI GTX 970 GAMING 4G problém pořád trval. Základní deska není nejlepší, protože se snažím PC upgradovat, jak mi jen výchází finance. Nikdy jsem takový problém neměl, vše vždy jelo aj po nainstalování více her a nikdy jsem nezaznamenal takový drastický pokles FPS.Reinstallace celého PC nepomohla. Při nainstalování více her problém zase nastal.

Odpovědi na otázku

Pokud jsou oba pevne disky v poradku (povrchovy test), pak mne napada snad uz jen vadna MB.

Pocet instalovanych her by na vykon nemel mit zadny vliv. Hry (krome stupidnich DRM ochran) se do systemu neintegruji a tak nemaji na ostatni veci vliv.Tj. pokud ti neco dela bordel v systemu tak but je to konkretni hra a nebo neco s tim nesouvisejiciho. Napriklad vir.Pri hledani problemu zacni zjistovat co je jeho pricinou - vytizeny CPU, vytizene GPU, disk a to i mimo hru.

Asi by ti měl poradit Rendolf, tomu vše šlape na High i na noťasu za 16k!

Stačí se podívat na výrobce CPU a je to jasné.