» Poradna » Programy

Dotaz na tvorbu obsahu a radu s číslováním stránek.

Dobrý den,chtěl bych Vás poprosit o pár rád. Začnu hned u prvního a tím je obsah, jenže potřebuji poradit zda je možné vytvořit ve Wordu více obsahů na různých stránkách s tím, že po uložení v pdf. budou tyto obsahy plně funkční. Druhý dotaz bych chtěl směřovat na číslování stránek. Mám problém s tím začít číslovat od strany 5, protože na straně č.4 mám obsah, jenže když dám konec strany nebo oddíl, tak mám kousek obsahu na straně 5 a nejde to nijak smáznout. No když nastavím číslování od strany 5 , tak na straně 0 mám 0 pak nemám žádné číslo, až na straně 5 mám 5 , jenže nemám na další straně č.6, které dodám, tak se najednou očísluje i strana 3 a 4. Doufám, že je to trošku srozumitelné. Předem Vám děkuji za radu a pomoc. S pozdravem příjemného dne Martin.

Odpovědi na otázku

tak já dělám v LibreOffice a tam to řeším různými styly stránek a vložením ručních zalomení stránek - tím mohu vytvořit sekce, které jsou číslované a které ne. Takto se mi nečísluje úvodní strana (styl stránky 1), ani sekce s předmluvou, rejstříkem apod. (styl stránky 2) ale až hlavní text po tom všem. A je jedno, jak se mění počet stránek v prvních dvou sekcích - číslování se prostě zobrazuje až v tom hlavním textu.Tipuju, že by to měl snad umět i Word...PS: na co chceš víc různých obsahů?