Dotaz na sestavu - herní počítač

Sháním nový herní počítač. Můžete mi napsat zhodnotit toto:https://www.kasa.cz/stolni-pocitac-lynx-grune... V této cenové hladině bych se chtěl pohybovat. Díky

Odpovědi na otázku

Určitě nechceš ojebaný počítač od Lynx (ojebou, co mohou, často do beden nedávají ani větráky).A určitě za tu cenu nechceš výběhovou GTX 960, když tam můžeš mít podstatně lepší RX 470, RX 480 nebo GTX 1060. Stačí si to nechat složit na míru.

Já bych do toho nešel... 6400 s gtx 960 za 24 000,- ? Ani smykem...tohle máš za 25 000 a seš výkonem někde jinde : https://www.czc.cz/185236,110330,178263,1788...

Jeste k tomu orezana deska a nevim, kde vyhrabali HE922 (ale porad lepsi jak box a na tohle staci).K vasemu navrhu bych hodil jeste alespon 1-2 vetraky dopredu, jinak bez vyhrad.

Ano, je to jen nástřel, někdo by volil jinou case (část z nich má nějaký odtah už v sobě), někdo by volil větší SSD, někdo by nebral OS, někdo by volil jiný chladič na cpu, někdo by bral 2TB disk, někdo potřebuje 16 GB ram (netuším k čemu) a stejně tak někdo by vzal gtx1060 i kdyby na chleba nebylo...Takže ano, připočítat 1 - 2 ventilátory do case... tady trochu vždy bojuju jaký, jestli dává smysl koupit levný Noctue, nebo vystačí s CoolerMasterem... každopádně o je asi +/- 200,- což není likvidační...

Velmi děkuji za rady a tipy.

Úspora asi cca 2tisic, nabootovat si windows 10 z flashky a koupit jenom licenci, například z aukra, vyjde to na 350Kč cca? A cena je přesně tam kde, by jí chtěl + větrák za pár korun, který se v té ceně ztratí

Tak licence z aukra za 350,- je to samé, jako kdybys to ukradl... takže to je čistě na tobě... Bacha na větrák za pár korun, aby to nebyla nejhlučnější komponenta na celé sestavě. Jednou sem kupoval tak dlouho ventilátory, než sem našel nějaký co nebyl hlučný (i na low rpm) - vyhni se těm osvětleným jebkám za dvě stovky, to je základ rachotícího pc :)

Místo falešné licence z aukra může rovnou upgradovat na W10 z kradeného W7 (stále to jde) a nedávat 350,- za dobrý pocit.

Vidíš, dostali jsme mínus za to, že je dle ostatních v pořádku krást Os :D

Ale to ať si každý dělá co chce, mě je to celkem jedno (když se to vezme kolem a kolem i MS je to jedno a je rád, že se krade zrovna ten jeho OS). Já jen nehodlám podporovat ty rádoby licence za pár korun, které nejsou o moc legálnější, než upgrade na W10 z falešné licence.

Za 25 tisíc se dá sehnat mnohem lepší PC jako nebude to nějaký extra skok ale přeci jenom https://www.alza.cz/alza-gamebox-neo-gtx1060-... Podívej 16 giga ram, GTX 1060 6gb verze, i5 skylake, lepší Hard disky, a je k tomu i windows i když jenom OEM, ale co, prostě za 26 tisíc dostaneš pc kde ti pojedou nové hry na max detaily, 3 roky záruka, otestované pc od Alzy, tohle jestli koupíš budeš hodně spokojený ...

Doplním co má Základní deska ASUS B150M PRO GAMINGProcesor Intel Core i5-6400 3,30 GHzChladič procesoru Cooler Master Hyper TX3i nebo Cooler Master Hyper 103Operační paměť Kingston 16 GB DDR4 2133 MHz CL14 HyperX Fury Black SeriesGrafická karta ASUS TURBO GTX 1060 6 GB GDDR5 nebo EVGA GTX 1060 6 GB GAMING GDDR5SSD disk SAMSUNG EVO 250 GBPevný disk SEAGATE Deskopt 1 TB 7200 ot./minDVD-RW mechanika ASUS DRW-24F1MTPočítačový zdroj Corsair VS450Počítačová skříň Zalman Z1 NeoOperační systém Windows 10 Home CZ 64-bit

Což je "skoro" to samé co sem postl, jen obecně nemám mco rád skládané pc, jen bych byl opatrný na tvrzení, že pojedou hry na max detaily... s tím bych byl velice opatrný :)Špatný stroj to samozřejmě ale není, už se to tu jednou řešilo...

A dodal bych, že zdroj mění, někdy tam chytneš CX, což je ok, VS je ale odpad od Corsairu, co by mi nesměl přes práh domu....

JJ já vím wade ze si postoval prakticky stejné pc ale tohle sem mu ukázal jako hotové pc, a jinak ohledně max detailů bych se nebál tvrdit já mám sice i7 skylake ale ve hrách je minimální rozdíl oproti i5 skylake, a mám gtx 970 a ta ti dává max detaily ve hrách a gtx 1060 6gb musí řezat všechno :) já vím hodně lidí má gtx 970 za špatnou kartu nebo 'osekanou'' ale stačí si hodit do youtube nějakou hru a člověk uvidí prostě vše dává na jedničku

970 osekana proste JE, ale spatna rozhodne NENI ;)

Mnooo... Cpu nehraje takovou roli, i5 vs i7, věčné to téma, u her jde spíš o výkon na jádro... takže neřeším (6400 ale taktem... raději bych 6500)S tou 1060 ale nemáš pravdu, protože ta 970 si fakt zdaleka nedá všechno (kolega z práce ji má), ani ta 1060, protože v fHD je to tak na hraně s 1070... (mrkni jak na tom běhá třeba novej DeusEx)

Zalezi od hry. Cim novejsi, tim silenejsi naroky. Vetsinou staci mirne snizit nektere nesmysly, ktere ani nejsou ve hre videt (na SS pri porovnani se poznaji, ale pri pohybu uz ne).Zkuste nejake starsi veci na Gamebryo enginu s tim jejich lockem na 64 fps (nebo tak nejak) na 60Hz monitoru. To je rozhodne prijemnejsi mit permanentni sekacku nez tenhle typ microstutteringu.

Tady kolega psal na nejvyšší, tak řeším nejvyšší... samozřejmě, že ořezaně to pak rozjede třeba i utrápená RX 460 "za čtverku"...

Masinka pekna, od zelenace prekvapiva. Jeste tam dat normalni zdroj a nemam namitky. Cenu neresim (priplatek za zaruku, sestaveni, instalaci woken a nejakeho odzkouseni funkcnosti), ale kdyz uz to BFU veme, tak to alespon neni odpad.

O tom žádná.. navíc oni ty komponenty mění, takže jde o to co mají na skladě, jde tam chytnout i CX zdroj... (stejně tak výrobce grafiky není pevně daný atd..). Reálně s tím nemám problém, jen není pravda to, že si 1060 dá vše na nejvyšší... to prostě není pravda (pokud se jedná o fHD a rozumné fps) - obzvláště ve výhledu 2 let třeba... (což je tak "herní" životnost karty)

Souhlas, ze na ultra ta grafarna uz nekde nestaci.Co se herni zivotnosti tyka, tak nekdo se casem spokoji i se snizenim detailu (kdo ma porad kupovat nove karty). Do budoucna bude vetsim omezenim VRAM nez vykon GPU. Kdyz si vzpomenu, jak dlouho se v minimalnich narocich her drzela 8800 .....

Já s gtx1060, ani RX 480 nemám žádný problém, ani s gtx1070 (sám ji mám), ale prostě pokud bych něco tvrdil, tak je v případě, že sem si tím jistý, a to, že 1060 dá vše na "fullhouse", to prostě není pravda... (ale dost už OT)

Tohle odpad není ale byl to jenom příklad, +- stejné komponenty si můžeš koupit i zvlášť a každý pc obchod ti ho složí bez plomby což je taky výhoda, když budeš něco časem měnit nebo jenom čistit od prachu atd, takže je lepší mít skládané pc už jenom kvůli tomu co píšu a nebo kvůli záruce, odejde něco tak dáš do servisu jenom 1 věc a můžeš fungovat dál, koupíš náhradu a do 14 dnů vrátíš ale pššt :) , když kupuješ hotové pc tak ti odejde něco a jde celé pc do servisu ...

Pro nekoho, kdo tomu rozumi nebo ma takove zname, je lepsi si to poskladat/nechat poskladat z komponent.Jenze normalni clovek by ztratil cas uz vyberem (a kdo vi, co by vybral) a kdyby mu neco neslo, tak ani poradne neodhadne, co je spatne.Ja ve svem okoli mam hromadu IT "machru", ale kdyz nekdy vidim, co jsou schopni navrhnout ...... Kdysi jsem premyslel, ze to nekomu z nich sverim, ale ted nelituju toho tydne, kdy jsem se venoval vyberu kosticek do sve stavebnice (i s nekolikaletym nabiranim zkusenosti bych na puvodnim navrhu moc nemenil).

To máš pravdu, jednou jsem chvilku dělal v jednom pc obchodě a nevěřil bys kolik frajerů si chce skládat pc doma a příští den byly zpátky s ohnutým pinem, nebo frajeři co utahují automatickým šroubovákem na doraz, nevím proč se stalo skládaní a taktování takovým fenoménem, hlavně u lidí co o tom nic nevědí a taktují podle youtube :)Ale ano pravda je že vetšinou lidem dělají problém 2 věci : ''nejlevnější'' zdroj na trhu a cpou ho k i7 čkám, nebo narvou herní pc do nejlevnější skříně, nedávno mi psal známy jestli mu bude vše sedět, pc za 45 tisíc, jenom SSD za 4.5k a nacpal to všechno do case za 1100 kč, na hlavu prostě

Laikem postaveny pocitac se VZDY pozna podle nepouzitelne skrine, nebezpecneho zdroje a nevhodne desky. Vyjimky neexistuji.

Tu bednu je mozne pochopit, proste vybiral podle zjevu. Hromade lidem se libi ty levne papiraky (casto nez ji uvidi nazivo, asi tam maji hodne dobre fotografy).

OT: Zalaman Z3 je case za litr (někdy za 900,-) a klidně bych do toho pc za 45 000 narval (chápu, ale osobně s tou case prostě nemám problém...).Samozřejmě chápu tu připomínku, jen prostě podle mě není nutné mít všude Fractal Design, nebo NZXT case...