Dotaz na router, který zobrazuje prohlížení webových stránek

Ahoj, chtěl bych se jen zeptat, zdali existuje nějaký router přes který bych mohl sledovat, jaké stránky si klienti prohlížejí. Díky

Odpovědi na otázku

Bonzákům a šmírákům nepomáháme!

To jsem nevěděl, že udavači jsou mezi sebou takhle sobecký.

Takovy router neni. Routery zobrazuji jen mac adresy a nazev pripojeneho PC.

Nekoukej moc na filmy pak máš v hlavě guláš :)

To umí pouze servery.

Ano existují. Třeba můj oblíbený Mikrotik:http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:IP/Proxy

Myslím si, že jako uživatel laik není schopen se pohybovat v routeru od Mikrotik :)

Ptal se, já mu pouze odpověděl.

A jak se přesně v tom Mikrotiku jmenuje ta funkce?

Na to musíš být vyškolený a takových lidí je jen pár, jinak nemá cenu řešit, jak se ta funkce jmenuje

Vyškolený? K čemu?Mikrotik obsahuje ve webovém rozhraní průvodce pro rychlé nastavení, takže u nového routeru máš základní konfiguraci udělanou možná i rychleji než u domácích routerů.Navím obsahuje dostatek dokuymentace a příkladů, aby si s pokročilejším nastavením poradil i trochu zdatnější člověk.Tady máš víc:http://pc.poradna.net/a/view/1041177-mikrotik-j... apokladni-konfiguraceVýhoda je v tom, že ten router jednou nastavíš a pak už se o něj nestaráš. Žádné nutné restarty, žádné problémy s rychlostí atd.

Zdravím tě, ty, jenž poctivě klikáš a uděluješ mínusy. Rád vidím, že se neustále vzděláváš a třeba z tebe za pár let něco bude. Kromě klikání mínusů pak třeba dokážeš i něco víc. Bude to pro tebe sice ještě dlouhá cesta, ale nevzdávej to

Kouknul jsi se na odkaz, ktery jsem v odpovedi dal? Tam mas popsano, jak se to konfiguruje a pouziva.

Pochopitelně: "šmíry, šmíry", naštěstí nedostatek etiky jde obvykle v ruku v ruce s nedostatkem intelektu... Matka Příroda je naštěstí spravedlivá, chvalme ji za to!

Taky nechápu proč šmírovat klienty, zrovna když budou řešit nějaký svůj osobní problém.

Klienti jsou myšleny počítače v domácnosti.

To je to samé.

Já to bral jako router + klienti. Měl jsem to napsat jiným názvem.

Když potřebuju sledovat kam deti chodí, tak na tom nevidím nic špatného.

Ale i tak je to šmírování. Můžou mít nějaký svůj osobní problém, který nechtějí řešit s rodiči tak si to hledají na internetu, nějaká fóra a tak, takže mi to příjde pořád to samé. A taky záleží na tom kolik dětem je?

Nedavno jsem resil podobnou vec. Zatim jediny router, ktery to umi spilehlive, tak je ten novy Asus AC87U. Momentalne ho maji jen na Alze, ale je drahy. Umi toho opravdu hodne vcetne kontroly v realnem case diky integrovanemu softwaru od Trend Micro.

Dokonce tam lze nastavit blokovani pro dospele apod. a router vyhodnocuje skodlivy obsah. Jinak v deznamu historie se vypusuje po vterinach dana stranka, ktera byla zobrazena. Jak rikam, o jinem routeru nevim, ze by to umel.

Kupodivu to umí i prastarý Linksys WRT54GL, pochopitelně počet záznamů je omezen...

Wireshark+ale je potřeba také znát teorii... např klient připojený přes ssh nejde prokouknout

Podle mne potřebuje klasický web access log, nechce obsah komunikace.