Dostatečný výkon zdroje

Dobrý den,mám v plánu inovovat prac. stanici: CPU i5-2400, 2x 2 GB RAM, HDD: SATA 3, 1x DVD-RW,graf. je sdílená, zdroj 300W.Trošku víc pracuji s harddiskama, chci si koupit interní šuplíky (aktuálně pro 3 HDD - zabere pouze 2 pozice v case) a časem by byl upgrade z Mini-tower na Big tower + další šuplík na 4 HDD (zabere 3 pozice v case).Budu potřebovat určitě zdroj se 4 molexy, ale jedná se mi o výkon zdroje. Postačí mi aktuálně (i do budoucna) Seasonic o výkonu 520 W ? Nemám v plánu dokupovávat nějakou grafiku - pro moji práci mi stačí integrovaná. Také nemám v plánu v horizontu cca 2 let inovovat CPU, možná RAMky (to se uvidí)...Potřebuji mít kvalitní zdroj, který mi vydrží nápor většího množství HDDs, ale ne zase nějakej extrém převzatej ze Supercomputeru Titan Předem díky za odpovědi

Odpovědi na otázku

"koupit interní šuplíky (aktuálně pro 3 HDD - zabere pouze 2 pozice v case)"neviem presne aky vyrobok chces pouzit, ale 3xHDD do dvoch pozicii znamena, ze HDD su naskladane na "seba" - neviem ci to uchladis, hlavne ked pises "Trošku víc pracuji s harddiskama"Ja by som sa toho bal.

Obecne se tyhle supliky hur chladi, takze vetrak a hluk... Ale kdyz potrebuje casto vytahovat disky, tak neni moc jinych reseni. Ja jsem si na pripojovani "externich" disku poridil Icy Dock (http://www.icydock.com/goods.php) - hreje se to v tom taky dost, ale nepotrebuje to zadny suplik a sroubovani disku do supliku.

Mám v plánu koupit toto:http://www.icydock.com/goods.phpprozatím

Na staly provoz disku bych to rozhodne nechtel, ale kazdy sveho stesti strujcem...

Co bys mi tedy doporučil ? Jedná se mi o to, že se mi občas nakupí větší počet HDD a potřebuji nějakým způsobem zálohovat z nich data, případně udělat diagnostiky HDD.1 HDD bych tam měl asi nastálo, další 2 pozice by byly vytěžované podle situací.

Na tohle pouziti je to ok - na to ja pouzivam ten Icy Dock, ale rozhodne bych v tom nechtel byt hlavni HDD na stalo. Ale supliky jsou na tohle proste nepohodlne - porad presroubovavat disky je krajne nepohodlne.

Hlavní HDD bude připojeno mimo tyto šuplíky, na spodní části case. V tom jednom šuplíku bude sekundární HDD relativně pořád. Ale na něm nejsou žádný důležitý data prakticky....Díky za info, tímto tuto diskuzi uzavírám.

Seasonic 520W zvladne cca. 16-20 disku vcetne pocitace a 24-30 disku bez pocitace. Takze co do poctu HDD, te zdroj fakt trapit nemusi.