» Poradna » Programy

DOSBox nekomunikuje s okolím

DOSBOx provádí svoji činnost pouze na virtuálním disku Z a nikam jinam nedovolí jít. Na všechny pokusy odpovídá "Drive XY does not exit". Týká se to disků i záznamových zařízení. Mám "DOSBox version 0.74" instalovaný na WIN 10. Kompatibilitu DOSBox.exe mám nastavenou na "Windows XP Servis Pack 3" (zkoušel jsem i jiné). Co mu brání v detekování svého okolí a jak to odstranit?

Odpovědi na otázku

Děkuji všem za pomoc. Příkaz MOUNT byl tím, který mi k rozjezdu chyběl. Ač jsem starý DOSák, tak s tímto příkazem jsem se doposud nesetkal. Takže fajn, vyzkoušel jsem si, že DOS pod WIN 10 funguje, to je dobrá zpráva. A že zápisy do souborů se odehrají na skutečném disku, ne jen ve virtuálu - to bylo podstatné. Případným zdejším nostalgikům nabízím ke stažení hru ALSIMOR: https://uloz.to/!afUCneyNiiAq/alsimor-zip . Mějte se a ještě jednou dík.

DOSBox má příkaz mount:mount c: c:\user\necoPrvní parametr je disk v DOSBoxu, druhý cesta.

A jestli se to ma priradit po kazdem spusteni, tak ty mount prikaze nacpat do souboru dosbox.conf (jde otevrit v poznamkovem bloku) do sekce [autoexec].

Vyzkoušel jsem a funguje to. Díky

jestli to máš na Windows a nemusíš až tak příkazovku, tak použij GUI pro Dosbox:http://dfendreloaded.sourceforge.net/tam by mohlo jít leccos nastavit.