» Poradna » Programy

Doporučení program. jazyku

Zdravím, vystudoval jsem elektrotechnickou školu (vypočetní technika) - programování jen základy C,Java,C# prostě jak se tam pohybovat a jak naprogramovat mini programy. Chtěl bych práci v IT,když jsem to už studoval a hodně rodinných známych dělá v IT,tak práce nebude problém. Mě zajímá co se tak naučit z těchto tří.. každá práce vyžaduje jiný (i mimo těchto tří). C# mi vyhovuje nejvíce,ale co sleduji ponuky práce,tak na tento jazyk moc není a když jo,tak VŠ II. stupeň nebo zahraniční firmy.Co myslíte,má smysl se pouštět do Javy nebo C/C++ ? Vím,že učení trvá dlouho,ale do firem berou i základy/pokročilé. Chci co nejvíc zvýšit šanci zaměstnání v IT...

Odpovědi na otázku

Hledej práci podle svého přání a schopností.Na základě požadavků zaměstnavatele se zdokonalíš v požadovaném prostředí.Solidní zaměstnavatel Tě jistě pošle na příslušná školení.

Po 20+ zaslání životopisů a 6 pohovorech v oblasti IT a správce IT, jsem zjistil,že o mé znalosti nemají zájem :D A absolventa co umí od každého něco nikdo nechce. Když jo,tak je ohromná konkurance... Ještě chodím na VŠ,ale další semestr neprojdu a ani mě to nebaví,proto mám čas a chci rychle zaplnit životopis,ať mám nějakou tu "cenu".

Zeptej se toho rodinného známeho, jestli by tě nepřibral. Už jen kvůli praxi se to vyplatí a tím budeš mít i lepší šanci, že tě někdo vezme. Ono zezačatku to jinak než přez známé moc nejde.Možná by bylo dobré při volných chvílích něco programovat a dávat to veřejně třeba na github a pak následně do životopisu. Alespoň bude budoucí zaměstnavatel vidět že tě to baví, a rovnou se může kouknout jak dobrej v tom jsi.

20+ zivotopisov ???Si to nejako skoro vzdal. Co som zaregistroval, tak aj najlepsie kapacity v obore teoretickej fyziky posielaju 100+ zivotopisov, kym sa uchytia na nejakej univerzite.

Univerzita (specifická práce) a jakákoliv práce kolem IT je veliký rozdíl :D Nebudu posílat životopis 200 km vzdálené firmě..

Ono ta firma moze ale kludne poslat na pobocku vzdialenu 200km ako karierny postup, pokial teda netuzis pracovat v nejakej firme o jednom cloveku.

Je lepší umět jednu věc dokonale než tři průměrně. Možná bych se držel toho co psal Milanr1 . Ono to co ti víc vyhovuje se taky mnohem líp učí. Dobrý zaměstnavatel nebude řešit jestli umíš C# nebo C++ . Pokud pozná že jsi v jednom jazyku velmi dobrý, uvidí v tom potencial zvládnout to co on potřebuje.

http://carlcheo.com/wp-content/uploads/2014/1... Dle tohoto mi vychází Java.. Make money - GET A JOB - $$$ -> Java

Pokud se chce nekdo zivit jako koder, pak je lepsi umet jeden jazyk dokonale, to jiste. Spousta pozic v IT ovsem neni o programovani a tam se setsakra hodi spis ten vseobecny prehled = od kazdeho trochu.Zakladem je tedy rozhodnuti, co presne tazatel chce delat. A pokud uz toho programatora, pak s Javou ani s C# urcite neudela chybu. Muze si v podstate hodit korunou.

Jestliže umíš programovat (pozor - to se nerovná "napsat program v určitém jazyku"), je volba programovacího jazyka nepodstatný detail. Základem je právě umění programovat - tj. zvládnout algoritmizaci, umět si problém logicky rozebrat na posloupnost jednodušších úkonů, a hlavně myslet objektově! Základem je přísně logické myšlení, takže pokud jseš na tom dobře s matematikou, máš výhodu.Protože se takhle ptáš - což je typický dotaz začínajích programátorů, kteří vlastně programovat ještě neumějí - začal bych právě tou algoritmizací a objektovým myšlením. Samozřejmě, že k tomu učení použiješ nějaký programovací jazyk, ale je v podstatě jedno, jaký. Až budeš umět programovat a budeš svoje myšlenky realizovat třeba v C#, přechod na Javu/C/C++/... je už v podstatě technická záležitost - stačí zvládnout syntaxi příslušného jazyka a to máš nejpozději za pár dní.

Já se právě rozhodoval mezi C# a Java,ale vzhledem k tomu,že z C# jde přejít na cokoliv,tak začnu asi tam. Zatím jsem nic složitého neprogramoval,ani nemám tušení,jen pouze programy co mi zadali ve škole. A mám tu někde i knihu na C#...

Ale asi začnu nejdřív něcím co mě, bude bavit - prográmky ve windowsu.

To začít můžeš, ale rozhodně si k tomu přiber i nějakou teorii ohledně alogritmizace a objektového programování. Na internetu se k oběma tématům tomu dá najít víc než dost. Namátkou:http://www.spsemoh.cz/vyuka/algor/http://http://www.rudisweb.wz.cz/dokumenty/algoritmizace.pdfhttp://www.itnetwork.cz/csharp/oophttp://programujte.com/clanek/2008081800-c-pilir...

tak zkus začít něčím prospěšným - udělej třeba zdarma nějaké free utilitky nebo tak. Tím si trochu uděláš jméno.

myslím, že kombinací C++ a Qt nic nezkazíš. Výhodu to má i v tom, že nejsi vázaný na konkrétní OS.

Záleží co budeš dělat. Jestli dostaneš práci v udržování a rozšiřování systému napsaném v J2EE, tak holt budeš muset umět Javu.Stejně tak pokud se budeš starat o nějaké *nix systémy, tak tam asi bude nejlepší to C.Ale spíš doporučuji umět dobře programovat v jednom jazyku. Třeba C# když tě baví, pokud se totiž nedostaneš do stavu že ho nemůžeš použít, protože něco, tak je všem celkem jedno jak to uděláš když to bude fungovat. A holt v minimálních požadavcích budeš mít napsáno .NET Framework 4.0, pokud to bude fungovat jak je požadováno tak je to šéfům často jedno.Osobně programuji taky v C# a celkem jsem si s ním vystačil, zatím jsem neměl problém ani s napojením na další systémy, tj například na SQL databázi nebo Webservice nebo nějakou proprietární komunikační knihovnu atd. Ovšem pohybuji se v prostředí Windows. Kdyby všechny informační systémy jeli na nějakém linuxu/unixu tak tam si můžu C# nacpat někam. Sice existuje Mono, ale asi bych do linux prostředí volil jiný jazyk.