» Poradna » Windows (a jiné OS)

Doménový uživatel správcem ve Windows 10

Dobrý den,na notebooku mám místní účet, který má práva správce, a doménový účet. Chtěl bych ale používat jen doménový účet, ovšem marně se pídím po tom, jak tomuto doménovému účtu přiřadit práva správce počítače.Děkuji za radu.

Odpovědi na otázku

Doménový účet přidejte do lokální skupiny "Administrators"

To bylo rychlé. Šel jsem na to naopak, snažil jsem se přidělit doménovému účtu práva a ne přidat účet do skupiny Administrators.Děkuji za pomoc.

Logikou jste nebyl příliš daleko. Například v SBS edici se to takto přes SBS Management konzoli dělalo - nicméně na pozadí stejně PS skript udělal to výše popsané...