» Poradna » Počítačové sítě

Domácí síť ve Windows 7 + internet

Dobrý večer, zápas s nervy a Windows 7 prohrávám, prosím o pomoc :D
Mám doma notebook (s wifi samozrejme), PC (bez wifi) a router. Na PC i notebooku bezi W7. Idealne bych si to predstavoval tak, ze propojim notebook s PC kabelem, notebook si bude brat net bezdratove s routeru a sdilet ho s PC. Prakticky u toho dve hodiny brecim a myslel jsem ze to bude pohadka a von je to teror :D Muzete nekdo prispet nejakou cennou radou? Konkretne to nastavovani IP adres a bran a vseho mozneho mi dela zle, prehazuju ty cisla jak vul a bez vysledku :D Asi mam cist a cist a cist ze.. :D

Odpovědi na otázku

To je nějaky chaoticky ,proč nepřipojíš net k routeru a od tama netaháš síť do počítače i do notebooku ? V routeru nastavíš IP ,bránu a DNS co máš od providera a pro PC a NTB povol DHCP ,nastav zabezpečení Wi-Fi a musí to fungovat

ip pre
- router : 192.168.0.101
- pc 1 : 192.168.0.111
- pc2 : 192.168.0.112

maska 255.255.255.0

gateway na pc nastavit 192.168.0.101 ( router )
budes potrebovat aj nastavenie DNS, ale tie mozno bude mat router, takze najskor skus aj 1. dns server nastavit 192.168.0.101