» Poradna » Počítačové sítě

Domácí síť-přesunutí souboru

Od včerejška u mě vznikl zvláštní problém.Mám malou domácí síť,v patře počítač č.1 (win xp,sp 3)internet přes modem a wifi router do počítače,dole počítač č.2(win vista),připojeno UTP kabelem dole opět přes wifi router,fungující jako AP.Do včerejška vše fungovalo bez problému,až nejednou nejde ze spodního počítače přesunout data do horního.V TC se to sice rozjede,ale hned zastaví a konec.Z horního počítače jde vše OK,dokonce funguje přesouvání dat ze spodu nahoru(přes TC).Stejně tak funguje i přesun souboru na spodním PC shora dolů.Ping oběma směry taky OK.Vůbec nechápu,co se děje,nemá někdo nějaké vysvětlení?Sítím nerozumím,takže budu rád za každou radu,dík.

Odpovědi na otázku

a zkusil jste všechny ty routery na chvíli/10 minut/ vypnout a zapnout? i s PCčkama ?

U těch routerů to myslíte ze sítě?

ano, adaptery ven ze zásuvky ! tohle je první řešení při problemu se sítí

Ještě jeden poznatek,nevím jestli k něčemu bude,po neúspěšném pokusu(zastaví se to na pár procentech) o přesun souboru zespod nahoru se TC kousne a musím ho ukončit přes správce úloh.No a pak nějakou dobu není možné se připojit k hornímu počítači.A po pár minutách už zase jo?Zároveň po připojení ten soubor,který přesouvám jakoby nahoře je,má i stejnou velikost ve vlastnostech souboru,ale je nepoužitelný,poškozený.Teď ještě provádím defragmentaci toho spodního PC(taky nevím jestli k něčemu bude)a zkusím to vypnutí.Pak se ozvu

určitě se ozvi !

Nejlepší opravdu bude, když se ozveš. Bude to jedinečné, nezapomenutelné.

Robí to so všetkými súbormi? Nejde presunúť ani veľmi malé súbory? Rádovo v kilobajtoch?

no ,malé přesunout lze!

A nie je náhodou plný disk? To len tak odboku, že či ste neskúšali presúvať veľký súbor príliš.

To je však samozrejme blbosť, ak ste tie presuny skúšali stále s tým istým súborom predtým.

Uf,tak jssem naa to přišel.Zkusil jsem komplet restart všeho,dle rady JardaCZE ,ale nic.Akorát jseem přišel na to,že soubor který jsem přessouval asi 20 sekund a došlo k zaseknutí,jsem zpět přesouval 2 minuty při rychlosti cca 10 000 kB/ s.Tak jsem se podíval na nastavení síťové karty a ejhle,byla nastavena na 1 Giga full duplex!Vůbec to nechápu,jak k tomu došlo,protože mám 100 megabitovou síť.Takže jsem to přehodil na auto detect a jede,a snad pojede...

tak prdlajs,už to zase blbne,teď to pro změnu píše nelze uložit,odstraňte ochranu proti zápisu.Každá rada dobrá...

Skús odstrániť ochranu proti zápisu.

jak,proč,vždyť to vše ještě před pár dny fungovalo?Mimochodem,když dám přeskočit,tak to jede dál,fakt nechápu

Tam bude asi problém s nastavením oprávnení.

Oprávnění mám nastaveno na obou PC stejně na everyone,bylo to tak i předtím,kdy to fungovalo,nic jsem neměnil!

A hlavně,přesun se normálně rozjede,ale např.nyní u 8 Gb souboru se zasekne na 12%,pak se chvíli nic neděje a následně vyskočí ta hláška o ochraně zápisu,to je asi případ pro FBI...

Tak ma zas napadá, či to nie je veľkosťou súboru, rôzne filesystémy majú rôzne maximálne veľkosti jediného súboru. Ale toto sa zastaví zhruba na 1 GB, tak neviem. Po spakovaní na menšie časti sa to presunúť nedá?

Ne,dělalo to i u menších kousků...

U menších ako 12 percent z 8 GB?

vypadá to,jako by se to kouslo zhruba ve stejné fázi(cca 10-12%)souboru různých velikostí.Ale hlavně opakuji,předevčírem jelo vše OK!?

No a čo kopírovanie priamo v exploreri, alebo niečom inom ako TC? V TC sa dá myslím nastaviť, že má používať pre kopírovanie systémové rutiny.

taky nejde,navíc teď při pokusu kopírovat 1Gb zastaveno na 3%,nechápu,nerozumím,nevím...

Ja neviem, to môže byť viacerými vecami spôsobené, kábel, vadný switch, sieťová karta....skúšal by som vymeniť káble, prípadne nechaj bežať ping s väčším paketom, či sú výpadky....

No právě,že kabel,síťovka atd...To by asi nefungoval přenos dat jinými směry.Z horní PC to funguje oběma směry,ze spodního jde přenos shora dolů a opačně se to aspoň rozjede.To by v případě nějaké vady kabelu či jiných komponentů asi nejelo,ne?

tak jsem ze zoufalosti různě měnil LAN porty podle schématu,vyzkoušel jsem všechny varianty a rekord je 38
% gigového souboru rychlostí cca 11500 kB/s a konec.Tady asi jsou duchové...

Ne, ne, Vas predpoklad je bohuzel mylny. A to jsme jeste zapomneli zminit, ze zavada muze byt i v RAM jednoho ze zucastnenych PC.
Ovladace obou/vsech sitovych karet jste uz reinstaloval / nahradil nejnovejsi dostupnou verzi?
Jaka je ztratovost pri pingu velkymi pakety(!) mezi zucastnenymi PC? Pokud to bude nad rekneme 5%, je to jasne... Nechte par minut bezet: ping x.x.x.x -t -l 1400

PS: Jsou ta PC bezinfekcni? Neresil jste v minulosti nejakou infekci?

Mysel_1.dík,zítra vyzkouším ping,projedu antivirem,Ad-Aware,Hijack atd.Nainstaluji nové ovladače siťovek a s tou RAM,mám provést nějaké testování,případně čím.A taky,to vše na obou PC,nebo jen na tom problematickém?

RAM nejlepe otestovat pomoci Memtest86+. Radeji na obou. Funguje to tak, ze vypalite memtesti bootovaci CD, z nej nastartujete a test nechate aspon 15min bezet. Pokud se nezobrazi zadne chyby, je to OK.

Tak odstraněn nějaký malware(moc ho nebylo)test RAM obou PC v pořádku bez chyby,ovladače aktuální a ping min.20 min z obou PC bez nejmenší ztráty.Co teď?

Jak se to ted chova? Stejne?
Jaky malware to byl? Nejaka skutecna hrozba nebo jen neskodne cookies?

PS: Ten ping byl opravdu velkymi pakety, tj. s parametrem -l 1400 ?

Malware moc nerozumím,našel si to Avast,ping byl proveden přesně,jak jste napsal...

našel jsem akorát toto,Win32:Malware-gen

Hmmm, to muze byt docela svinstvo. Opakovany scan uz infekci znovu nenajde?

Hm,zkusím to.Taky mě napadlo,že bych sem "navedl"někoho z viry.cz,třeba s tím mají nějakou zkušenost?

tak nový test objevil ještě toto:WIN 32: PSWtool-Q(PUP) ve složce D/system volume information/restore hodnocený jako nízká hrozba

Hmmm,tak už asi nikdo neporadí...

Možná poradí. Měl jsem stejný problém kdysi doma, objevil se "z ničeho nic" - ale podezřívám bráchu, že zasvinil PC při instalaci nějaké "výukové" verze hry.

Pomohlo odebrat síťové adaptéry ze správce zařízení, potom nainstalovat ručně znovu, ALE(!)- vnutit ovladače stažené z netu a přichystané - jinak použil nějaké zabordelené ze systému.

Zkus toto...

dík,zkusím

Tak bohužel bez úspěchu,bude tam asi nějaká hluboko zalezlá infekce...

Kazdopadne preventivnim dotazem na viry.cz nic nezkazite. Rovnou jim tam vlozte log z HijackThis a uvidi se.