» Poradna » Počítačové sítě

DNS

Ahoj, moc se nevyznám ve věcech okolo pc atd. takže nevíte prosím někdo jak změnit dns v routeru? :D předem děkuji

Odpovědi na otázku

A ten router - to je nejaká špeciálna tajná značka a výrobca? Krištáľové gule sa nám už minuli......

Nevíme, protože nevíme, na co se ptáš. Chceš měnit DNS server providera?Proč? Nefunguje mu forward? Pokudne, použij DNS strýčka Googla, IP 8.8.8.8 a 8.8.4.4. Nebo ti nefunguje DNS server/resolver/forwarder v routeru? Typ routeru? Původní firmware nebo Open/DD/wrt? Verze firmware? A co je vlastně za problém?

Osobně bych v tom tajném typu routeru navštívil menu DHCP server a tam zadal do příslušné kolonky adresu DNS serveru, který chceš, aby připojené počítače používaly. Změna se pak projeví až po restartu počítačů nebo po ipconfig /release ipconfig /renew

Já se zase moc nevyznám v doktořině, ale chtěl bych manželce zub a dát plombu. Nevíte někdo z čeho se dělá ta výplň ?

Nejlépe beton..

Neblazni, to Ta manzelka prezije. Staci sadra.