» Poradna » Počítačové sítě

DMZ

Mám dotaz, mohl by někdo prosím z Vás vysvětlit stručně o DMZ? Prostudoval jsem přes google vše možné o DMZ. Stále nemám jistotu o upřesnění slovníku DMZ. Mám modem, který podporuje funkci DMZ. Pracu'ji v neziskové organizaci v Blansku. Spravuji tam okolo 50 PC. Firewall mám nastavený vše v základu. K čemu je to DMZ? Díky moc

Odpovědi na otázku

Já nevím jestli se mám smát nebo brečet. Nezlobte se, ale mít na starost síť s 50 PC a muset se vyptávat, k čemu slouží DMZ, to je opravdu úlet. Mám ale jednu odpověď, která vás jistě potěší. Pokud se musíte takto vyptávat, tak DMZ dozajista k ničemu nepotřebujete ;)

Dobrý den, najděte si prosím jinou práci a tohle nechte někomu, kdo to umí.

Hmm, mat na starosti 50 pc a nevediet ani hladat na nete?https://cs.wikipedia.org/wiki/DMZJe to tam celkom slusne vysvetlene..

DMZ, pokud se bavíme o tom samém vystaví vnitřní PC v podstatě přímo do internetu. To opravdu nepotřebujete

Tohle je ale "DMZ" v uvozovkach - takhle to zacali nazyvat vyrobci levnych domacich routeru, aby meli vetsi prodeje.Spravna DMZ je sitovy segment, ktery ma kontrolovany provoz jak smerem z/do Internetu (nebo nejake site treti strany), tak z/do vnitrni site.

Presne tak. Nabizi se otazka, co tam vlastne ma za router.

Snažil jsem se mu to vysvětlit na úrovni jeho znalostí, tzn. maximálně zjednodušeně. V případě, že zjišťuje, co to je DMZ asi nebude laborovat s nastavením pravidel

Chapu a rozumim :) Na druhou stranu si myslim, ze je potreba uvadet jak "zjednodusenou", tak i realnou formu. Az bude nekto za par tydnu nebo mesicu hledat vysvetleni pro "DMZ", mel by najit pokud mozno tu spravnou definici, ne jen "nas router umi DMZ, protoze umime forwardovat porty na jednu IP adresu ve vnitrni siti"

Co je to port forward / virtuální server víš? Tak DMZ na běžném SoHo routeru je totéž, ale pro všechny porty. Tedy všechna připojení na všech portech na všech protokolech z internetu skončí na IP-adrese počítače v DMZ.Počítač, na který je směřována DMZ, je vystaven všem útokům z internetu, tedy aktivace DMZ není zvýšení bezpečnosti, jak by se mohlo po přečtení některých článků z internetu zdát, ale naopak bezpečnostní riziko.V původním významu se ve firemním prostředí používá výraz DMZ na nějakou oddělenou podsíť, která zajistí, že případný útočník v nejhorším "nabourá" jenom daný počítač a ne celou síť. POZOR, to už ale běžný SoHo router nezajišťuje.

Nesmyslný předpoklad:"Mám modem, který podporuje funkci DMZ"Žádný modem nepodporuje DMZ.K vytvoření DMZ potřebuješ:a/ v nejlevnější SoHo variantě dva routery s integrovaným firewallem.b/ v profi variantě dva samostatné routery a dva samostatné hw firewally.

Ne. Staci mu jeden dobry router.

Trapné parodie na DMZ pomocí jednoho routeru neuznávám.Pak by měl pravdu Vladimír, že DMZ není bezpečná.