» Poradna » Mobily

Divný formát zvuku na DVD u českého dabingu a originálním anglické audio stopě

V neděli jsem si v Tescu koupil DVD za 49 Kč (Vodní svět; Modrá laguna) a po studiu obalu jsem si všiml jisté nelogičnostiČeský zvuk 2.0 a anglický 5.1 ----- Proč český také není 5.1 ?V čem by ybl technický problém, aby český zvuk byl též 5.1 ? Na DVD by se to nevešlo ? Nebo dabingové studio nemá originální zvukové topy než se smíchají do 5.1 nebo dabingové studio 5.1 smíchá do sterea a předabuje ?

Odpovědi na otázku

Protoze 2.0 je levnejsi jako 5.1? Dabing 5.1 se dela jen pro trhaky.

Tak si pust 5+1 a zapni si titulky. Máš vůbec tolik repráků? Mj. těch 5+1 se vytváří uměle ve studiu ze dvou kanálů takže o nic než montáž nepřicházíš. A jestli je to točený někde ve vodě tak to není ani stereo.Já když tě vidím takhle se dotazovat tak bych si myslel že budeš chtít pořádně prudit a udělat tady z toho kůlničku na dříví, a ty skoro nikdy nic ...

Já to vidím jako diskriminaci spotřebitele.Když dám za DVD 50 Kč, tak to dokážu pochopit, že je méně technických možností, když je to levnější.Ale když si někdo koupí DVD za 4 kila a má jen 2.0 zvuk tak to je už na delší diskuzi z hlediska etiky-morálky a práva a legislativy

Já to spíš vidím na "DYSKRYMYNACY"...... Ale jen zírám co mají blázni za dotazy.....

a hodinky s vodotryskem bys nechtěl?

Já mám BR za 800,- je to koncert z USA, jak myslíš že udělali převod do PAL? Interlaced-> interlaced a je to. Že se na to nedá koukat je jasný, kdyby to nechali tak jak to je tak by to bylo nejlepší. A tok je VBR 3-25Mbit/sec.Sepíšu petici a pošlu jim to zpátky! To dělají schválně určitě!

Ty vole, tak si to DVD nekupuj ne? Nejedná se o žádné klamání spotřebitele, na obalu je ta zvuková stopa napsána..NEHLEDEJ ZASE PROBLÉM TAM, KDE NENÍ KOLESO!

Vsak on nema problem, len si chcel pokecat.

Tak si klidně diskutuj s právníky. Normální člověk se při nákupu na internetu podívá na popis v e-shopu. Když nakupuje v kamenném obchodě, najde ty samé informace na obalu - sice dost drobným písmem, ale jsou tam. Naopak nikdy za mnou nestál chlápek s pistolí, nařizující:"Kup si to, nebo zemřeš!"

Ano, všimli. Těch "nelogičností" tam je mnohem víc. Je tam anglický zvuk, ale chybí anglické titulky. Formát je jen 16:9. Všechny tyto informace ale byly v okamžiku nákupu dobře viditelné a filmy jsi koupil z vlastního rozhodnutí, dobrovolně a bez nátlaku, pravda? Takže, co kdyby ses šel nudit někam jinam?

No moc na výběr nebylo. Buď toto nebo nic.Mě zajímá obecný technický důvod, proč není i 5.1 u české verze

kupil by si si ten film keby stal 500czk bol by so zvukom 5.1? podla mna nie, tak si musis za 50kc vystacit aj so zvukom 2.0, dobre a kvalitne 2.0 schova kazde srackove "akoze" domace kino... ak bez 5.1 kanaloveho zvuku nemozes zit tak si pusti eng stopu co ej v DTS, ak nie tak si zapni na svojom domacom kine emulaciu priestoroveho zvuku, aj tak pochybujem ze by si poznal rozdiel originalneho 5.1 a emulovaneho domacim kinom...

Chyba nieje vo zvuku. No po zistení, že v lagune neplávajú holé baby, ale len nejaké ryby, je to od Kolesy pokus na vrátenie peňazí za "nevydarené" DVD.

Tak veru. "Plovkyne" musia byt a nestacia dve, ale 5 + 1.

Ptáš se na nesprávném místě! Napiš distributorovi a zeptej se u něj......ale je to jasný, 2.0 je zkrátka levnější a u dokumentů o PLOVKYNÍCH je 5.1 zkrátka zbytečnost.....kor když jsi napsal, že jsi to koupil za 50,-.....tam nelze očekávat zázraky.

Když jde technicky 5.1 zvuk u anglické verze, tak proč by nešel 5.1 udělat i u české ?

Přečetl sis co jsem ti napsal? Kontaktuj distributora nebo toho kdo mixoval ten zvuk.....pak si přečti ten zbytek a zapoj mozek, dojde ti to.

Proč? Proto!

Tak jim to nadabuj v 5+1 a pošli jim to tam.

MICHALE ty máš přece BluRay a kupuješ obstarožní DVD, styď se. Navíc LAGUNA je OK, to druhé ODPAD.