» Poradna » Notebooky

Displej notebooku se zapíná a vypíná při různých polohách otevření Probook4540s

Ahoj,Mám takový problém s notebookem HP Probook 4540s. Když notebook otevřu, při některých polohách otevření (zejména při 90 stupních), kdy by měl displej normálně svítit se samovolně vypne, a zčerná, i když je vidět, že je částečně aktivní, protože při detailním pozorování si lze všimnout černé pruhy, které sem tam probliknou. Většinou pomůže zavření víka notebooku a opětovné otevření do stejné polohy, ale i tak má displej tendenci v této poloze čas od času přestat svítit. Stává se tak i při otevírání notebooku. Kdy displej v různých polohách svítí, pak zas nesvítí a pak zas svítí. Nevíte někdo co s tím? Ještě podotknu, že displej byl zhruba před 10 měsící mnou samotným měněn, a tyto problémy se vyskytly až teď.

Odpovědi na otázku

tipoval bych to na skřípnutý drát někde v kloubu

Tak, nakonec jsem se rozhodl se podívat do kloubu, po otevření jsem trošku šťouchnul do káblů na obou stranách a s pocitem špatně odvedené práce a bezmoce něco udělat jsem notebook opět uzavíral, protože kábly se vrátily ihned do své původní pozice, akorát jsem si při otevírání displeje opět poškrábal nb, což už ale neřeším, protože si toho prožil za svůj 1,5 letý život už mnoho, výměnu displeje a klávesnice nevyjímaje. Po spuštění však k mému překvapení displej funguje tak jak má, a nezhasíná v žádné poloze, kromě zavřeného víka. Uvidíme, na jak dlouho mu to vydrží, ale někdy stačí zřejmě hodně málo.