Dilema: Superpočítač za lidovovou cenu a malý odběr elektřiny

Poraďte jestli nějaká taková varianta počítače napříč všemi platformamy existuje ? (desktop, ultramalý desktop, all-in-one-pc, notebook, ultrabook, tablet, nebo něco jiného ?) Superpočítač nemusí splňovat nároky nároky na herní počítač, protože já hry skoro nehraju, ale musí zvládat Full HD v maximální kvalitě, naprosto plynule bez jediného záseku ! To je hlavní podmínka ! Lidovou cenu si představuju 15, max 25 tis. A úspornost si představuju takovou, aby ti nebyl žrout elektřiny jako klasický desktop ( můj bere 130 a 160W a jelikož běží většinu dne a celý rok, tak je to celkově na kWh nejžravější spotřebič v domě během roku !) Představoval bych si spotřebu domácího nového superpočítače tak do 30 až 50 W, budeli méně jedině lepší. Preferoval bych spíš pracovní stanici s velkým úsporným displayem LCD LED nebo OLED, líbí se mi řešení all-in-one-pc ale zase podmínkou by musela být výkonnost , ekcelentní bezproblénmové Full HD, lidová cena a nízká spotřeba elektřiny, skladnost.... Děkuji za tipy a doporučení.

Odpovědi na otázku

Eshopy mají dneska zavřeno? Jinak zjevně nevíš, co je to superpočítač.PrasatkoPee

já mám namysli domácí superpočítač ne ve vědeckých pracovištích NASA nebo v CERN

Pavelka se probudil,něco lehkého posnídal a řekl si:jdu na to!

Hm a nebylo by lepší si pořídit nějaký Full HD přehrávač na bázi Linuxu nebo Androidu ?Pokud nevíš o co se jedná tak si to vy seznamuj Nebo vygoogli .

Já to potřebuju na youtube.com a potom na mám ve foťáku Full HD, takže kdybych točil nějaké dokumenty nebo domácí videoklipy, tak chci aby to mělo úroveň i na počítači.

Hm Fujj HD s foťáku ti přehraje každé slušnější PC do cca 15 000 včetně LCD a Noťas za 10 000 s běžného elektroshopu , teda pokud ten systém bude dobře nakonfigurovaný tak nevím co řešíš.

Tyhle jalové dotazy snad generuje nějaký automat.

Ano,Pavelka!

Full HD přehraje plynule každý nový PC, obsahuje totiž grafickou kartu/APU skrze které je to akcelerované/telné. Stačí použít vhodný přehrávač jako například http://mpc-hc.sourceforge.net/Nastavení viz google. (mě to jede v defaultu)

Dobrá, otestuju ten přehrávač, díky.

Kup si jakýkoliv ntb za tuhle cenu. FullHD už umí všecny a víc jak 50W stejně většinou nežerou.

Když trváš na PC tak se mrkni po nějakém HTPChttp://www.google.cz/searchSám mám jedno a když ten systém dobře nastavíš tak není problém i když jeden je mám k němu připojen jeden dost starý HDD s noťasu a ten někdy nestíhá datový tok.Jen tak na okraj aby jste neřekly , že jen prudím.

Kdo chce příliš moc,nemusí dostat vůbec nic...

Paulvelko, když tak vytrvale krmíš Poradnu podobnými pitomostmy (ano, podle vzoru platformamy), nabízí se jediná otázka - kdy tě naposled viděl lékař? Zřejmě je nejvyšší čas upravit medikaci.

ale ale..... mívám zajímavé dotazy, nebo aspoň se o to snažím, aby moje thready byly maximálně zajímavé a měly hlavu i patu a aby něco přinesly i ostatním lidem. Já myslím, že výkonný, skladný počítač a přitom s rozumnou spotřebou by bral skoro každý. Možná optimální je mít desktop a na cesty nebo ležení v posteli noťas...

Nemas "Pavelko", nemas.. Zajimavy dotaz jsi tu jeste nepolozil.

to co chceš se jmenuje HTPC nebo Mediacenter a běžně se to prodává. Koupíš to buď jako tzv. barebone, kam přidáš RAM, mechaniku a HDD, nebo si to můžeš poskládat na bázi desky mini ITX. A mimochodem, plynulé Full HD podle mne zvládne dneska každá nová deska s integrovanou grafikou AMD Radeon či nVidia a nejspíš i desky s Intel a to i i3. Pod termínem superpočítač se fakt myslí ty velké výpočetní potvory v nasa, cern atd. jak jsi zmínil, takže v tomto případě toto označení není na místě.

A dokonce i jako hotové Mini PC - HTPC s Operačním systémem ,Wifi a jako doplněk se dá pořídit aji mini bezdrátová klávesnice.O těchto počítačích jsou stovky diskusí všude po síťi ,ale osobně doporučuji si najít někoho kdo to má doma a ukáže ti jak to funguje , protože nastavení HTPC není lehká záležitost i když většina počítačově skušených lidí to zvládne.Výhoda HTPC je v tom že máš u TV plnohodnotný počítač , který žere jen 15-40 Watů a když je dobře poskládaný tak je neslyšitelný a dá se ovládat mini klávesnici a bezdrátovým ovladačem podobným jako pro DVD přehrávač.

Jo a aby ste neřekli ,že nevím o čem je řeč tak mám totohttp://www.xerox.cz/kancelarske-produkty/prod... ale samozřejmně upravené - větší pamět , větší HDD , Wifi v mini PCI + klávesnici:http://www.dealextreme.com/p/mini-wireless-2-4ghz-re...

ještě mi tu chybí dotaz na to, aby mu na pc jely windowsy osmičky