Deska

ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2/USB3.1 půjde k gtx 1080 a i7-4790k? Dík

Odpovědi na otázku

https://www.czc.cz/asus-sabertooth-z97-mark-... Tahle ? Proč by nešla ? Na mě až zbytečně drahá a proč nevzít Z170 a 6700K ? Nebo už něco z toho máš ?Uplně stejný dotaz tu již byl včera mimochodem...

A taky bych řešil i zdroj co to bude krmit a "udělátko" co to bude chladit + jaké se plánuje Oc...

skylake nechci protože je tam problém s cpu že jsou měkkě a leche se poškodí. Kámoš už tak přišel o i7.Navíc i7-4790k není zas takový rozdíl.Původně jsem chtěl z97 pro gamer od asus, ale není dostupný u czc.cz

On se da zlikvidovat i Haswell (uz jsem videl). U Skylake si jen dat pozor na dotahovani chladice, chce to trochu citu a nedavat na nej kilovou mrchu.Kdyz se kupuje novy comp, tak bych vzal to nejaktualnejsi - procak prezive vetsinu desek a casem tu bude podobne jako u 1155 (CPU vsude, desky nikde a v bazarech predrazeno).

Pak byl kámoš hovado a dával tam přes kilo vážící chladič, já těch Skylake pár taky skládal a všude šel max chladič okolo půl kila a nebyl problém (svoje 6600K sem rozdělával asi 5x a v klidu) - on je to trochu Hoax vyvolnej bláznama co na to cpou Scythe co váží 2 kila a utáhnou to "nakrev"...Mě šlo spíš o DDR4 a prostě obecně modernější architekturu (+ o něco lepší odběr, teploty a oc)

Však on na to přijde sám, až za rok, dva bude dokupovat RAM a zjistí, že 16GB DDR3 stojí stále přes 2000,-, ale 16GB DDR4 bude stát pod litr a za ty dva bude mít rovnou 32GB. Stejně jako je to dnes s DDR2.

Tak ono hlavně v herních testech ta 6700K má přece jen o něco lepší výsledky než 4790K - neříkám, že tam je brutální nárůst, ale takových 5 - 10% ano... v Oc se zase dá dostat na decentně lepší takt (reálně cca. o +100Mhz při stejných teplotách, navíc Skylake má o 0,1V zvýšeno "bezpečné" napětí na Vcore, takže snese trochu víc) - a to vše za skoro stejné peníze...

U OC na Intelu s sedivkou bych pocital do 120W (a to hooodne prehanim). Vzhledem k te desce se da predpokladat i slusny zdroj (a nebo zase naopak smejd se silenym cislem vykonu). Rozhodne necekam, ze by to i s tou grafikou zralo vic jak 300W a to by snad i ten "600W" kram od Zalmana zvladnout mel.

http://www.zive.cz/poradna/i7-4790k/sc-20-cq... Ale nevidím sebemenší důvod, proč jít do 1150. To, že má tvůj kámoš obě ruce levé, je jeho blbost. CPU se dotahuje s citem, ne na krev (kromě zničení CPU to totiž většinou i hůř chladí, protože se IHS prohne).