» Poradna » Programy

Delphi

dobry den mam za ukol v delphi vytvorit projekt pro vypocet ciferneho souctu kdy je maxhodnota 65 535, muzete mi poradit? Diky

Odpovědi na otázku

Úkoly jsou od toho, aby sis je psal sám.

Ale jo, poradit můžem.Budeš potřebovat celočíselné dělení div a zbytek po dělení mod.Poslední cifru libovolného čísla získáš jako zbytek po dělení 10-tiNa další cifru se posuneš celočíselným dělením 10-ti.Až dojdeš do 0, máš všechny cifry...

Moje rada: Tomas Holan pred casem vydal docela dobrou cvicebnici s resenymi ulohami v Delphi.

Moje rada zní je použít jiný jazyk (ruby,python se na tohle hodí), než tuhle starou věc. Kromě toho, že se v nich efektivně ji programuje. Navíc učitel bude rád, že si doplní mezeru ve vzdělání.

Alebo Lazarus 1.0 na sf.net