Dell vs. BenQ

Zdravím, který z těchto 2 monitorů by jste spíše zvolili a proč? (cena je stejná)https://www.czc.cz/dell-se2416h-led-monitor-... vshttps://www.czc.cz/benq-gw2470h-fhd-led-moni...

Odpovědi na otázku

Zatím oba skladem

Mě by to bylo +-jedno, oba stojí stejně a oba jsou slušné (za tu cenu). Jeden je IPS, druhý VA, takže záleží na použití. Obecně má VA lepší černou (IPS ji má trochu do šeda), takže na filmy a hry je lepší volbou. IPS má zase celkově lepší barevné podání.

Mám rád Dell, ale tady mě přijde lepší ten BenQ. Má nižší papírovou odezvu (ne, že by na tom záleželo a bylo to poznat), ale především je flicker free, což dle popisku ten Dell není. Takže z hlediska komfortu pro oči by to BenQ mělo působit lépe.

Mám pocit, že některé novější Delly mají regulaci jasu omezením proudu, takže by také mohl být flicker free. Tyhle levné modely nemají snad nikde recenze, takže pokud si to člověk neodzkouší, tak to nepozná.

Ano, Dell to má určitě ve vyšších kategoriích. Hlavně řada professional, značená před číslem "P". Tam jsou snad všechny (možná se mýlím), ale u ostatních řad to myslím nebývá pravidlem. Bylo by divné kdyby to měli všechny, ale udávali to jen u některých.Byť je pravda, že svého času P2414H, P2314H také neměl nic psáno, ale podle TFTcentral je/byl kompletně flicker free. Nevím proč to Dell neuvádí. Asi nějaká zvrácená politika firmy.

Já ani jeden z důvodu mizerných možností polohování. Z hlediska kvality obrazu spíše Dell - AMVA u BenQ mají horší saturaci barev.Na co bude sloužit?

Ten rozdíl nebude tak výrazný? Na domácí práci, filmy, hry příležitostně..

Záleží, jestli na něm budeš pracovat s fotkami a s videem, jinak by to nemělo vadit. Rozeznáš to jen u věcí, co jsou až nepřirozeně sytě barevné. Další sytost tónů ubírá typ podsvícení (levné monitory nemají podsvícení LED se širokým spektrem bílé - což jsou oba). Většina lidí to nepozná, pokud nebude mít vedle sebe levný monitor a drahý pro grafiky. Pokud máš možnost si je nechat předvést, tak to udělej.

Rozumím, ale takovou příležitost nejspíše mit nebudu.. Kdybych se díval na vzhled a "značku" vítězí u mě Dell, ale ten BenQ má zase dobré ohlasy a "jistější" specifikace.. co se týče spotřeby/en.náročnosti budou na tom předpokládám podobně?

Jak už jsem psal nahoře, ať už koupíš kterýkoliv, brečet určitě nebudeš. Leda bys narazil na vadný kus. Spotřeba dnešních LCD s LED podsvícením je nízká (do 20W podle úrovně podsvícení), tu bych vůbec neřešil.

OK děkuji, asi spíše zvolím tedy ten benq..

Benq má plynulou regulaci jasu, u Dellu nevím, ale myslím si, že tam bude PWM a pak můžeš vnímat poblikávání. A pak Benq se tam chlubí sníženým modrým světlem z LED podsvícení, což je velké plus.

Ještě jsem narazil na tento mladší produkt, ale to asi nic neměníhttps://www.czc.cz/lg-24mp48hq-p-led-monitor...

Liší se hlavně v záruce:Dell - 3 rokyBenQ - 3 rokyLG - 2 roky

Co tenhle ghosting.. u Dellu by to bylo stejné?https://www.youtube.com/watch

Nemuselo by. Těžko říci. Já jsem osobně ten BenQ na chvíli viděl na živo a nic takového jsem nepozoroval, ale je pravda, že jsem to nehledal a nebylo to při takovéto scéně. Kromě toho, každý je trochu jinak citlivý. Jsou to levné monitory a ty nebudou dokonalé. Pokud máte strach, tak i s tím Dellem budete asi spokojen.Tak jako tak to lze udělat tak, že ho koupíte přes internet, otestujete, a pokud to nebude vyhovující, tak vrátíte.Vždy je to trochu sázka do loterie. Tohle prostě musíte rozhodnout sám. Oba monitory, jsou za danou cenu slušné.

díky, ten benq už som mal imo objednan