» Poradna » Programy

Defragmentace disku trvá podezdřele dlouho

Zdravím program avg pc tuneup mi už asi jeden den+pár hodin defragmentuje disk prosím nevíte čím to muže být že to trvá tak příliš dlouho ?PS tohle je asi 2 defregmentace za poslední rok zabrané místo v pc je asi 650GBOS: Win10

Odpovědi na otázku

OS WNT obsahuje vlastní nástroje k defgragmentaci, které používá sofistikovaně automaticky.BFU by se o takové triviality vůbec neměl starat.Co s tím?1) Ukonči nesmyslnou činnost nesmyslného sw.2) Vyhoď ho:appwiz.cpl3) Příště neinstaluj ptákoviny.

To je opravdu dlouho. Zrušte to a neřešte to. Od win 7 windows automaticky defragmentují disky, takže není třeba nástroj třetí strany a ani se tím nějak zabývat. Stejně vám to na výkonu nikterak nepřidá.Jinak z vlastní zkušenosti vím, že dlouhá defragmentace se občas objevovala, pokud měl disk chybné sektory a nešlo občas něco načíst. Ale může to bít jen softwarová chyba (programům z tuneup a tuningPC, atd.. je lepí se raději vyhnout. Moc toho neumí, nic neopraví a spíše něco dodělají, než že by to spravili. Zkuste projet povrch disku pomocí HDtune a pokud je disk OK, tak to dál neřešte, nebo spouštějte defragmentaci obsaženou ve windows.

j díky :)) projedu to HDtunem no a uvidíme disk je asi rok puživaný a je téměř nový tak si nemyslím že by měl být problém zrovna tam,nejspíš opravdu chyba programu :)ještě jednou děkuji

HDtune je brak. Hlási bludy. Jedine je relevantný nástroj spustený na mašine priamo od výrobcu disku.Windows, od OS Vista, nepotrebuje žiadneho škodcu od tretích výrobcov SW v podobe defragmetnácie sektorov pevného disku.

Stane sa, že softvér narazí na poškodený súbor a neustále sa ho pokúša premiestniť a nejde to. Pred defragmentáciou je dobré spustiť scandisk, potom by sa Vám to nemalo stať.

Já mám stejný problém? akorát se mi to defragmentuje už 3 dny :D :Dfuck the AVG PC TuneUp