» Poradna » Mobily

Data v evropské unii.

Ahoj mám dotaz. Mám neomezené data v české republice od nejmenovaného operátora za necelých tisíc korun měsíčně. Ten operátor k tomuto tarifu nabízí 30GB měsíčně v zemích Evropské unie. Můj dotaz je, pokud budu sledovat videa na YouTube cca tři hodiny denně na mobilu, o kolik mohu přesáhnout limit dat? Mám Xiaomi redmi 7. Kolikrát mám videa rozmazaná, takže to nebudu promítat ve 4k. Je reálné, že mi přijde vyúčtování v částce deseti tisíc? Děkuji za jakoukoliv odpověď.

Odpovědi na otázku

Těch 30GB využívám mimo Českou republiku.

Nejmenovaný operátor ti ve vyúčtování neuvedl množství "zkonzumovaných" dat?

Počítej v průměru 1GB dat na hodinu videa. To jsi při třech hodinách denně na 90GB za měsíc

Díky za informaci. Přišlo mi vyúčtování v hodnotě 11500 a zrovna ten měsíc jsem tolik dat nevyužil. Zřejmě to bude 1500 za měsíc. V pondělí to vyúčtování budu reklamovat. Tak ještě jednou děkuji za odpovědi.

změň operátora