» Poradna » Web a internet

Data u seriálů a filmů

Ahoj,chtěl bych se zeptat, mám internet od O2 s 30GB dat, a zajímalo by mě kolik sebere jeden 45 minutovej serial(stranka:topserialy). A když dojdou data tak se internet spomalí a například youtube nejde ale tohle ano

Odpovědi na otázku

Cokoli mezi 150MB a 3GB, záleží na kvalitě.

U O2 máš možnost zjistit aktuálně spotřebovaná data, takže se podívej před přehráním a po přehrání. Případně určitě existuje nějaký program, který umí počítat data tekoucí z/do internetu. Čistě orientačně to může být 200MB-1GB podle kvality videa. Ale nevěřím, že by to opravdu jelo při zpomalení po vyčerpání dat.

Záleží, jak má stránka udělané streamování. Tyhle rádoby warezácké servery totiž mají seriály obvykle v DivX, takže to vychází 600 MB na díl seriálu v kvalitě 480p.

Jj, tak nějak jsem to odhadoval.

Kvalita tam je střední nebo standartní https://www.topserialy.to/

Ale to neříká absolutně nic o použitém formátu (DivX, H.264, HEVC...) a tedy z toho plynoucí velikosti. A dále pak způsobu, jakým je to distribuováno (inteligentnější platformy umějí fungovat na bázi torrentu, aby šetřily výkon streamovacího serveru a tím pádem peníze poskytovateli), čímž ti to ukrojí další data z FUP.

Opravu to jede.Nevím proč,ale myslím si že ty stránky jsou něco jako kdyby si vzal CD a dal si ho přehrát ,nic nestahuješ ale jen koukáš co je na tom nahraný

Zkus prosímtě použít mozek... Pokud se chceš na něco podívat ve svém počítači, tak ty data ze severu taky do toho počítače musíš dostat ;) A je jedno, jestli je nejprve komplet stáhneš nebo je stahuješ průběžně při sledování (stream), výsledný objem stažených dat je stejný.

I když koukáš třeba na DVD, počítač / přehrávač to DVD stahuje. Postupně, ale stahuje si ho z DVD do paměti, aby mohl dekódovat a zobrazit obraz a přehrát zvuk.

Jo děkuju :) , nejspíše to bude asi nějak tak kolem 100 mb, protože mě se bez tech dat nenačte ani hlavní stranka yt nebo ani 30 sekundovi video .Když tak je to stranka topserialy.

Ted jsem zkoušel 43 minut a je to cca 400 mb

Ted sem řešila stejnou situaci a na iPhonu me serial vzal max 50 mb. Je to spis za načtení stránky a seroš. A to jsou iphony celkem zrouti dat .