» Poradna » Počítačové sítě

Data a GPRS/EDGE

Nevíte, jestli umí router TP-Link TL-MR3020 i GPRS/EDGE, nebo umí jen 3/4G?

Odpovědi na otázku

To záleží na tom, jaký modem do něj připojíš....

a co bude umět poskytovatel (ten, kdo pošle data na simku v tom modemu...)

No, poskytovatel a modem to umí (pokud ho strčím do PC) ale tenhle router, MR3020 se připojí jen tam, kde je aspoň 3G, nenašel jsem v nastavení nic, kde by to šlo nastavit....

To je divné, routeru to je úplně jedno. Ten jen sosá přes USB data z modemu a je mu ukradené, k čemu je modem zrovna připojen. Každopádně můžee tak jedině zkusit přehrát FW v routeru, jestli existuje nějaký novější.

Nejdřív bych se zeptal u Vodafone, jestli náhodou není přepnuto u nich...

Néé, když ho dám do PC, tak to jede normálně i s "jen" GPRS/EDGE, v kompu můžu zvolit i "jen 3/4G", když to udělám, tak signál nemám. V routeru volba není takže to vypadá, že poukud to není 3/4G tak na to kašle.