» Poradna » Notebooky

Dá se sehnat matná fólie na lesklý displej u notebooku 15,6" ?

Dobrý den,vlastním notebook Lenovo G580 s 15,6" 1366x768 lesklým displejem. Nedala by se někde pořídit matná fólie, kterou bych na něj aplikoval? Koukám různě na internetu, ebay a pod. , ale prostě nemohu nikde najít žádný produkt, který by udělal z lesklého displeje matný. Akorát nějaké fólie co udělají z displeje displej, které mají bankomaty aby měl co nejmenší pozorovací úhly, ale já sháním čistě matnou fólii.Předem děkuju za jakoukoliv odpověď a doufám, že se tyto fólie někde prodávají.

Odpovědi na otázku

I kdyby něco takového existovalo, byl by výsledky obraz katastrofální. Když chci matný display, tak tento požadavek vezmu v potaz při nákupu...

Ty si múdry jak rádio,on sa pýta na riešenie problému,ked má lesklý displej a nie ,či to má brat v potaz pri nákupu........................................................

Zkuste si najít pořádný notebook s matným displejem, pak mi ho ukažte, a až pak dělejte chytráka.Je to k nas*ání, ale všechny notebooky, které za něco stojí, mají lesklý displej, už je to tak, a platit několik dalších litrů za náhradní matný displej se nechce asi nikomu.

Ale to je pouze folie, ktera chrani pred poskrabanim panelu. Pochybuji, ze ho udela matny..?

maji tam na vyber i matne provedeni... otazka je, jak to funguje, to urcite, ale verim tomu, ze by to trochu pomoct mohlo a ze problem zhorseni kvality obrazy muze byt subjketivny clovek od cloveka... navic na 1366x768 je to na houby samo o sobe...

máš tam ve výběru "Anti-glare (matte finish)"což je to, co chceš Akorát lepení takhle velké folie není žádná sranda a sám bych se do toho nepouštěl - chce to radši někoho na asistenci

Nedávno mi přišla folie z ebay na 14" notebook. Byla zabalená do molitanu, ale pošťák to tak vehementně cpal do schránky, že na ní vznikly nevyrovnatelné záhyby. Je na ní pár bublin, některé i mojí chybou kvůli prachu. Při zapnutém displeji ale bubliny vidět nejsou a odlesk úplně zmizel. Navíc mám dotykový notebook a oceňuji, že se nezapatlá. Moje teda stála na rozdíl od této asi 25Kč.

Ano, Češi jsou banda sociopatických primitivních individuí, kteří pak očerňují skutečné inteligenty. Viz. pošťák.

Fólie nebrat,na Tabletu jsem ji měl již při koupi.Za čas jsem zjistil,že mne bolí oči,prostě rozmazává - i když nenápadně.Šla dolů a je po problému,nehledě na ostřejší obraz.POZOR - bavíme se o matné !!! - páni kritici a mínusáci.

Oslepni -1 Debo !!!

Haha, slušný. To co si sloupnul byla ochranná folie od výroby, ta se sloupnout má a rozhodně neni dělaná k vylepšení displeje.

Na dotykovém notebooku mi dost pomohla. Je to sice trochu neostré, zato je to vidět pořád a nezapatlává se.

smůla, to sis měl rozmyslet před koupí pro mě je matnost a (ne)lesklost displeje prvořadým kritériem při výběru jakékoli elektroniky, která má nějaký displej

Tak to asi mate jako mobil Nokia 3110.

Good for you! A co kdyz jde o firemni notebook? Sam hledam takove reseni (X1 yoga) a bohuzel nemuzu firme diktovat jake ma kupovat laptopy.

Zdravím,ano existuje, sám jsem matnou fólii objednával z ebaye pro mé Lenovo Z500, funguje to i jako ochrana displeje proti otlačení klávesnice. Po přiložení na displej (nic se nelepí) notebook vypadá, jako kdyby měl matný displej už od výroby. Pozorovací úhly jsou stejné (stejně hrozné :D) a snížení kontrastu jsme si taky nevšimnul.Tady je odkaz přímo pro váš konkrétní model: http://goo.gl/oJsWWF(jinak to jde z číny, takže dodání se pohybuje okolo jednoho měsíce)Poznámka: pokud by šel notebook na reklamaci, tak se fólie musí sundat, ale jde umýt ve vodě a znovu "nalepit".

Od díky :) , asi do ní půjdu, nevypadá to vůbec podle obrázků špatně.

Uf, těsně před objednáním jsem si všiml, že nálepka na klávesnici má americké rozložení. Na české by tudíž nejspíš neseděla, proto koupím pouze matnou fólii co uvádí Bugscz výše.

Existuje kvalitní matná fólie (v rámečku tuším) s funkcí potlačení bočního pohledu. Slouží hlavně pro kompy v bankách. Kdysi jsem po tom pátral, ale cena je hrozná. Něco kolem 1800 Kč. Nevím zda od 3com?

Právě že tuto fólii nesháním.

Kupoval jsem ji v roce 2010 v USA pro All-in-one PC, výsledek výborný, dokonce zůstala po aplikování fungovat i dotyková vrstva monitoru.http://www.photodon.com/c/Universal-Custom-Sizes.... Prodávají rozměry přímo pro vybraná zařízení a nebo lze objednat custom size.Vzhledem k velké ploše jsme aplikování nechali udělat zručným ženským z konzervátorské dílny, aby to bylo nasazeno bez bublinek, a myslím, že ještě kousek po přeměření (hlavně rohy) zařezávaly.Fólie slouží na počítači dodnes.Já jsem objednával tuto:MXT-4030-01K .... MSI - 20" Wind Top AE2020 - Anti Glare with Install Kit .... $37.10