» Poradna » Notebooky

Dá se poskládat herní notebook z barebone?

Dobrý den, dá se poskládat herní notebook z barebone, že by se do něj koupili další komponenty? Cena třeba pod 23 tisíc. A je v evropě nějaký eshop, ve kterém bych si mohl barebone objednat a objednat i komponenty? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Základní nesmysl už je jen spojení "notebook" + "herní". Notebook reálně nikdy herní nebude kvůli nemožnosti pořádného chlazení, i kdyby stokrát někdo tvrdil, že herní notebooky existují. Je to jako Jára Cimrman, všichni ho znají, ale nikdo ho nikdy neviděl

V cenách pod 50kkč máš pravdu, ale občas některá firma udělá něco jako notebook, určený na hry, jen to už nejsou moc přenosné přístroje... Třeba http://www.msi.com/product/nb/GT72-2QE-Domin... a když bych pohledal googlem tak najdu i vypečenější kousky

nevím jak si to jako představuješ. Barebone je obvykle označení pro malé HTPC a různé mini stolní počítače, ale ne pro notesy. Navíc to není povětšinou stejně stavěné na dedikovanou grafiku a už vůbec ne na hry s ohledem na chlazení.A u notesů nejsou klasické modulární komponenty - spousta se toho cpe natvrdo třeba na desku a nejde to vyměnit.A herní notes je samo o sobě celkem blbost, protože obvykle ještě během záruky z hlediska herního světa zastará.

Ne, nejde to. Komponenty v notebooku nejdou měnit.. Pokud chceš něco na hraní, pořiď si stolní počítač, notebook je na hry špatná volba...

Ani ne tak špatná, jako drahá, (orientačně od 60.000 Kč výš).

Existují konfigurovatelné NB, ale za 23.000,- herní NB nepořídíš.http://www.goldmax.cz/

No už samo o sobě z barebone poskládat notebook...prosím povíš nám jak by jsi to např představoval?.. jinak ahááá..prču si dělej jinde

Koupím 2kV UPS a sestavím malý PC do miniITX BitFenix Prodigy a vykoupím z otroctví negra, co to bude tahat. Mám notebook na úrovni přenosných počítačů z roku 1980.

když to pleskneš do kufru Pelican a displej dáš do víka, tak máš něco přenosného - jakýsi "deskbook" - ale tahat bych to nechtěl.

Aneb to, čemu se dříve říkalo "Portable PC" jen CRT monitor nahrazen LCD plackou.

Ale nesmí se zapomenou na krmení nosiče! Jinak se z notebooku stane desktop s tlející mrtvolou§

No, srandu si nedělám. Našel jsem jeden zahraniční konfigurátor notebooků ze stránky rjech.com, kde prodávají i ony barebone notebooky, a já doufal, že něco podobného je i tu, ikdyž tady jsou něco jako pcspecialist, apod, nic není tak dobré - cenově. Vím, že se notebooky dají poskládat, ale tady jsou poněkud dražší než v Americe. No co, asi nic jako takový notebook neposkládám.

No oni v Americe tak nejak nemaji tu 21% DPH a maji silnou menu..

www.goldmax.cz Ale budeš muset rozbít moc a moc prasátek a rozhodně počítej s váhou kolem 6 kg a výdrží baterky max. 20 minut. Jediné plus je mobilita, byť velmi omezená, kompaktnost a s tím spojené menší prostorové nároky a proti klasickému PC poloviční spotřeba a bezvýpadkové zálohování v případě výpadku 230 V.

Já s váhou ani výdrží baterie nic nemám, klidně ať je to desetikilová cihla s 5 minutovou baterií, pokud to bude mít dobrý výkon (a bude se to dát dát do batohu) tak si budu štěstím "pomlaskávat". No co, mám dost dlouhou dobu do nákupu, myslíte, že budou do roka nějaké lepší notebooky do ceny pod 25000 než teď třeba GTX 860m nebo GTX 860m bude pořád nejlepší v té ceně?

Na notebooku za 25k kč se hrát nedá, už to pochop. Tam prostě není šance narvat dostatečné chlazení. Takže ono ti to pár minut pojede, možná to zvládne projet naplno krátký benchmark, ale pak už to bude tak zahřáté, že ochrana začne CPU/GPU podtaktovávat a výkon je v pr.... Prostě naplno ti to pojede třeba 5-10 minut a pak začnou FPS brutálně padat a nic s tím neuděláš. Vykašli se na to, notebook prostě na moderní 3D hry není.

Vždy jsou do roka lepší notebooky. To je vývoj. Jenže řadové notebooky nebudou vhodné k hraní ani za deset roků. Je to technicky obtížně realizovatelné a velmi nákladné. Proto za vybrané stroje zaplatíte 40 tisíc a více CZK. Další věc je ta, že se neustále spekuluje s řízeným poklesem CZK (devalvace), což už nám před nedávnem jedenkrát předvedla ČNB. V takovém případě by jste za rok zaplatil za stejnou věc nikoli 25 tisíc, ale třeba 28 tisíc CZK.

nevím, jak dlouho by se ti chtělo tahat takovej krám... Měl jsem možnost párkrát pracovat s něčím takovýmhle:http://computers.amrel.com/rk10/a děsivě rychle se to pronese... A to samozřejmě není herní stroj...

Ani lepší, ani levnější. Koruna jde do řiti a do omezeného prostoru se úplně všechno nacpat nedá.

6 kilo, 20 minut baterie, brašna přes rameno, 270 - 300 W adaptér, výkon víc, než dostatečný, zvuk 5.1, včetně vestavěného surroundu, ale pod minimálně 70 litrů s DPH se nedostaneš ani teď, ani v budoucnu.

Jasně! Ani nevíte, co za grafiku v tom máte, mimo toho, že je to nejvýkonnější nVidie: http://www.zive.cz/poradna/fotoaparat/sc-20-... a hlavně to otevírá obrovská tiff v čase -0.5sSpotřeba toho křápu ve vztahu k desktopu a ve vztahu k výpočetnímu výkonu sestavy je žvást.

Tak nám zde konečně napiš kompletní konfiguraci toho tvýho zázraku za 150 táců, zlodějíčku. Jakmile jí sem nenapíšeš, tak bude všem jasné (což je ostatně jasné už dávno), že nic takového nemáš a nikdy jsi ani neměl a mít nebudeš. Postrádalo by to totiž jakoukoliv logiku......jezdit nakupovat x desítek km za hranice do supermarketu, abys ušetřil 3 koruny.......kupovat kradený OS a kradený SW od Adobe za 2-3 stovky, protože je to jinak přece drahé! Ale na ntb za 150 tisíc to má! Tohle si vykládej leda tak Hurvínkovi, tady není nikdo tak blbej, aby ty tvoje kecy žral. Ještě jsem zapomněl vlastně na dolívání inkoustu a nazývání jakékoliv tiskárny, která nepodporuje alternativní barvy za šmejd.

S blby se nebavím.

Tak znovu: "Jakou grafickou kartu máte v tom "zázraku"?"

nejvýkonnově-výkonnovatější

Opakuji znovu: Najdi si to! Jak u blbejch na dvorečku! Sestavu dávali dohromady v Eurocomu a požadavek byl jasný: Maximální výkon při zpracování velkých obrazových souborů. Co tam přesně dali, nevím a nezajímá mne to. Podstné je, že to zvládá bez problémů editovat 2 GB TIFF soubor. Faktura na upgrade byla za 93.820 Kč

Já jen dávám shrnutí toho co nám zde tvrdíš. Takže kdo je pak tady blb. A ta konfigurace ntb tedy je?

Opakuji znovu: S blby, kteří se umí jen ptát: je to, či ono legální, se nebavím. Takže si najeď na www.goldmax.cz a zkonfiguruj si tam pracovní stanici s maximem možného - procesor, grafika, HDD s SSD 1 TB a t. d. Pak se podívej, kolik to koštuje a nezapomeň puknout.

Vzhledem k tomu, že jsem se opět nedočkal odpovědi, tak je závěr jasný. Žádný ntb nemáš a neměl jsi. Jinak by nebyl problém vypsat info o HW. Takže si tady oblbuj a machruj dál před blbečkama, co ti to budou baštit. Já a pár dalších mezi ně rozhodně patřit nebudeme A vždycky když budeš machrovat, tak se přifařím s jedním a tím samým dotazem!

Když už se tady baví o konfigurátorech, co říkáte na tento? http://www.xnotebooks.com/

Neposílají do CZ, škoda, vypadalo to na hezké notebooky.

Ano, posílají! Zeptal jsem se jich a cena poštovného je 17.50€, což je dost, ale myslím si, že za to, co tam je je to dobré. Ale docela důležité je, jestli se za to tady bude platit DPH. Nevíte, jak to je? Platí se při objednávkách z ciziny zde DPH? Děkuji

XNOTEBOOKS® Europede Vutter 295221 BD 's-HertogenboschThe NetherlandsTakže je to v rámci EU a neměl bys platit nic navíc. Většinou se u cen uvádí "including VAT" a tam je to pak jasné - DPH už v tom je.

Děkuji za odpověď, bohužel v tuto situaci jsem jako jelen, někdo říká, že nic navíc platit nebudu a pak další že to na celnici rozbalí a spočítají cenu.. Zeptal jsem se na české poště, snad tam získám konečnou odpověď, ale díky ti za dání mi naděje na skvělý notebook!

není důvod, proč by zboží v rámci EU mělo vůbec jít přes celnici. Pokud si chceš být na 100% jistý, tak ze zeptej na Celní správě, ale myslím, že to jde akorát přes RTG, aby se eliminovaly nebezpečné věci.