» Poradna » Web a internet

CZ vs EU doména ve vyhledávačích

Přeji dobrý den,kdybych chtěl spustit český/slovenský e-shop nebo web, bude ve vyhledávačích nějak znevýhodněn web s přesně stejným obsahem, který ale bude na EU doméně, oproti CZ doméně? Samotná doména obsahuje zásadní klíčové slovo, které se webu týká.

Odpovědi na otázku

EU bych dal anglickou stránku pro evropu.CZ bych dal stránku s českým obsahem.

Dobrý den, myslím, že na samotnou pozici ve vyhledávačích nemá koncovka domény vliv, ale zkuste se o tom raději poradit s odborníky, třeba: https://www.nextvision.cz/seo. Díky nim se můj web dostal na první stránky všech používaných vyhledávačů a když zvážíte, že na tu druhou už většina lidí neklikne, tak je to opravdový úspěch. :)