» Poradna » Programy

Csharp- problém s náhodnou hodnotou

ZdravímMám-li nějakou hodnotu náhodnou ( random() ). A chci s ní dále pracovat ale nechci aby se pořád náhodně generovala, resp aby se jednou vygenerovala a pak se s ní dalo pracovat jako s určitou hodnotou (statickou).Např:Náhodná hodnota 2 a posunu jí souiřadnici např o 5 doprava tak aby zustala 2 a nevygenerovala se znovu

Odpovědi na otázku

Na začátku si náhodnou hodnotu přiřaď do proměnné a dále pracuj s tou proměnnou.

Udělám proměnou k ní dám RANDOM () ale když s ní pracuju furt se mění. Já bych potřeboval aby se 1 změnila ne porad aby se měnila

Pošli nám to celý, tohle zní jako blábol.

pastebin.com/GDEKP6BA Na začátku se vygeneruje číslo ale při pohybu se mění jak tomu mám zabránit diky ;)

Upravil jsem to tam, "aby se to vygenerovalo jenom jednou", ale obávám se se tento tvůj úvodní výstřel spolužákova kódu nebude ten správný

http://pastebin.com/U7f1DaUa

Myslím, že zajímavé řešení bude je podruhé ji prostě nevygenerovat. Co bys na tom jako chtěl řešit ?