CPU

Co znamená kdyz se mi nechce nahodit obraz a v bedně u CPU svítí dioda červeně a pod ní je napsáno CPU_LED?????

Odpovědi na otázku

CPU_LED svítí, protože CPU pracuje.

ale proč červeně? tam je něco špatně ne?

Máš zapojený 4-pin ze zdroje pro CPU? Nebo 6-pin pro grafiku (herní grafiky to vyžadují).

mám! Grafika jede! protože větráky se točí ale procesor svítí červeně!

Třeba je ta LE-Dka prostě červená... Jinak jak se to chová přesně? Vypadá to, že systém bootuje? Nepípá deska při bootování BIOSu?

deska nepípá a pc dřív šel cca 8h ale po 30 mynutách se vypnula obrazovka a nic nešlo a pak když se to vytáhlo ze zásuvky a zaplo tak to šlo ale pak už nešel ani windows :(

mYnutách , jinak to chce ten manuál, nebo sem napsat typ desky, je potřeba zjistit co ta LEDka přesně signalizuje. Může to být opravdu klidně i Ok. Ale bohužel z toho tvého dalšího popisu nelze nic vydedukovat. Vypla se obzarovka, ale PC dál běžel? Nebo se vypl celý počítač? V tom případě se mohl přehřívat procesor. Pak už nešel ani Windows? Ale do BIOSu to bootovalo? Atd., prostě tohle je na věšteckou kouli.

Tak v pravěku ne?4 pin pro cpu a 6 pin pro grafiku? Dneska už je 8 pin na cpu a na grafiku 2 krát 8 pin.

Otevri manual k desce a koukni co to znamena. Tohle je vesteni z kristalove koule

v manualu píšou že je něco s procesorem ale jak to že to dřív šlo???

A jaká je to deska a jaký CPU? Není nataktovaný? Pak by stačil reset BIOSu.

Tohle je moje základovka: http://www.alza.cz/asus-m5a99x-evo-r2-0-d355... a tohle CPU: http://www.alza.cz/amd-fx-8320-d360499.htmAle reset biosu asi nepujde když nejde obraz. a baterii od biosu jsem zkoušel vytáhnout ale nic.

Takže jaký máš zdroj? Jaká je grafika? CPU a grafiku máš jak napájené kolik pinů tam máš?

Koukni se ještě, zda nemáš ohnuté nějaké PINy na CPU nebo nějak poškozenou patici nebo desku. CPU_LED značí problémy s CPU, takže bych to hledal někde tam.

Jo a už jsem viděl i narvaný PCI-E 8pin v CPU 8pinu v desce. Sice to má jiné zámky, ale pokud máš sílu, tak to tam dostaneš. V pinech je také jen GND a +12V, ale z nějakého úplně debilního důvodu jsou přeházené (prakticky jsou obráceně), takže to nemůže fungovat:http://i.imgur.com/hGOsFnB.png

Jak to, že to dřív šlo? Něco se pokazilo, buď beu tvého zavinění, nebo tvou vinou. Neuvolnila sde patice? Nepřehříval se, až se přehřál? Možná odešla deska (stačí jeden obvůdek, jen něco malého)...cokoli.stále věštíme.

vybouchne to !!!!!