» Poradna » Ostatní

Cpu vs cpu

Dobrý den, mám tuto desku https://cz.msi.com/Motherboard/support/K9VGM... http://www.cpu-upgrade.com/mb-MSI/K9VGM-V_(MS-7253).htmla chci koupit nový cpu AMD Athlon X2 5200+ (300kč) nebo AMD Athlon X2 5600+ ( 500kč)ale na jedné stránce píšou že jí deska nepodporuje a na druhé že ano, takže bych vás prosil který z těchto cpu koupit aby mi pasoval na základní desku.na testu je ten 5600 lepší jen o 6%- viz http://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Athlon-64-X2-... A vím že je to šunt ale pořád pro mě dobrý ( a promintě že se píšu podobný dotaz, ale ted je myslím přesnější a už vím co chci..)předem díky

Odpovědi na otázku

Takže jsi se rozhodl pro bičování mrtvého koně?http://www.zive.cz/poradna/stare-novy-cpu/sc... Oficiální údaje jsou na stránkách výrobce. Tedy v prvním odkazu. Ale ať koukám, jak koukám, tak X2 5600+ vidím na obou stránkách, takže s BIOSem 1.8 a novějším by ti ho měla deska sežrat. Ideálně si sežeň ten 65W, tvoje deska není zrovna příkladem toho, co by mělo být pod 89W procesorem.

Tak já vezmu tu 5200+ ta ma max 65w spotrebu,, tak snad mi tam pude

Hlavně si aktualizuj ten BIOS. Stačí jednou a na poslední verzi, není třeba ho aktualizovat tak často, jako aktualizuješ svůj nick...

Tak jsem objednal tu AMD Athlon X2 5200+ , a chtěl bych se zeptat jak zjistím verzi biosu, třeba už mám 1.8, abych to nemusel zbytečně dělat, a mohli by jste mi hodit nějaký link na nějaký chladiče na ten cpu?

Nemal si na novší?

Version 1.2takže to musím aktualizovat a mohli by jste mi prosím napsat přesný postup jak to udělat??

Bios - stahnouthttps://forum-en.msi.com/index.phpvyzkoušej - Live Update 3 nebo viššíJá nevim

AMD 5200, já už si to nepamatuju,ale asi budeš potřebovat malilinko lepší chladič, nejlepší by bylo, kdyby si sehnal ňějakej ečkovej Athlon 64 4050e (G2, 45W),Athlon 64 4450e (G2, 45W),Athlon 64 4850e (G2, 45W) - ty se taktujou výborně ke 3GHz - Podtaktovat RAM a napálit FSB a zkontrolovat takty RAM a CPU přes CPU-Z, RAMKY 800MHz šli do 880MHzStahni: Hot CPU Tester (vyžene teploty nahoru), SPEETFAN - teploty,OPEN HARDWARE MONITOR - teplotyCPU musí být pod 60C v zátěži, jinak sehnat lepší chladič

SPEEDFAN

Jo aby si odpálil desku Nějak sis nevšiml, že ta jeho MSI, nemá chlazenou napájecí kaskádu.

nic neodpálí, vim co píšu !!!!

Radíš blbost! Ta jeho deska je kancl jak vyšitá! Oc je nejlepší zpusob jak ji odpálit!

Deska baští CPU do 90W, to je úplně v pohodě, to nikdy se 45W cpu neudělá, nezvedá napětí, jenom s frekvencí rostou teploty.

"...nezvedá napětí, jenom s frekvencí rostou teploty..." A hádej, proč ty teploty rostou?!

TDP, máslo - takových CPU jsem nataktoval, 45W jsou lepší edice, hlavně mlč.