CPU throttling

Zdravim, jde nejak v PC deaktivovat nebo zvysit hodnotu teploty pro CPU throttling?Dik

Odpovědi na otázku

A není jednodušší a bezpečnější snížit teplotu CPU? Pokud to tedy dělá CPU a nedělá to deska.

teplotu už asi nejak nesnizim, notas mam vycisteny a pasta na CPU a GPU taky nová. Divný, že to dělá až poslední dobou .. Jak poznám že to děla daska? A popřípadě jaký mám možnosti se toho zbavit?? (vetsi sniženi teploty uz asi nedám, zkoušel jsem i chladící desku)

K mensi teplotě pomohlo samozřejmně ještě snížení maximálního vytížení CPU, což ale bylo pri hrani znat :) zacarovanej kruh ...

Netušil jsem, že jde o NB. Těžko radit. NB prostě není na hry. Pokud je přepastováno a vyčištěno, tak se s tím moc dělat nedá.

Pokud už nejsi schopen zlepšit chlazení, tak prostě smůla, rozhodně se nepokoušej omezovat CPU throttling nebo to uvaříš. Zbavit se toho můžeš jedině tak, že si koupíš stolní PC, kde jde chlazení výrazně vylepšovat. Ne, notebook není na hry, až na hodně drahé výjimky.

Bohužel máš asi pravdu :)

Zlepšit chlazení. Vyčistit větrák je nelepší. Nebo alespoň "chladící podložka" s dalšími větráky pod notebook. Viz https://www.instagram.com/p/BQdzrnKgX4p/