Cpu over tempreature

Zdravim panove 6 let starej pc skladanej puvodni cena nekde kolem 55-65k uz si nepomatuju hned po porizeni jsem menil GPU a case tak proto plave cena. Dnes po 6 letech zacalo divne vrcet zrejme chlazeni vodni od nzxt 3 vetrakove x61 myslim. Asi to spolu bude souviset co. Da se to nejak dolejt/ zjistir cim to je? Nwbo napada vas neco jineho?

Odpovědi na otázku

jo mel bys dohledat tu presnou cenu a parametrama se nezatezuj. Ta cena je pro stanoveni zavady totiz podstatna.¨No samozrejme ze se ti posralo to poutovy zbytecny vodni chlazeni - schvalne jakej cpu ti bylo potreba chladit co? Vyhod to, kup normalni vzduchovej chladic a mas po starostech.

Půl příspěvku řešíš původní cenu, která je úplně irelevantní, ale není jasné, co máš vlastně za problém. Podle nadpisu se ti přehřívá CPU, ale v dotazu, krom ceny, popisuješ nějaké chrčení. Tak o co jde?

Procesor intel 6700k aktualne netaktovany, no chrci to jako nekde od vetraku vubec nevim presne odkud. Jako kdyby jela vodni pumpa a hnala vzduch nevite zda se to da nejak rozebrat i kdyz je to All in 1 reseni?

A co v první řadě zjistit, zda to dělají větráky nebo něco jiného? Stačí je zastavit nebo odpojit a sledovat, zda to přestane.

Vetraky vsechny bezi a kdyz mi ted nabehl windows psalo to v programu nzxt cam ze je procesor vytizen na 10% a teplota 89 stupnu tak jsem to hned vypl a ten zvuk je jak kdyz mas vodni cerpadylko na rybicky a pustis co nej vzduch tak uplne podobyn. Bud v tom nekde dosla voda nebo se ťv tom cerpadylku neco po*** tot si myslim ted ja. Asi koupim nekde neakou noctuu a zkusim jen zapojit co s to udela

na pumpu si u tohole wertku stěžovalo spoustu vlastníků i když to bylo nový.Nic neopravuj a kup normální chladič (na 6700k to není problém). Pokud neumíš sám najít tu závadu tak to sám taky těžko opravíš.

No, zjevně odešla pumpa. Takže celý ten úplně zbytečný vodní krám vyhoď a dej ta nějaký normální slušný vzduchový chladič.

Jo asi to tak dopadne a vybral jsem nejakou noctuu okolo 2000 to by mělo bohatě stačit. K tomu dodávají teplovodivou pastu staci/ mam koupit lepsi? Delat to bude kamarad co maj firmu na opravu pc. Zrejme asi nechame tu co k tomu standartne dodávají.

Pasta je u chladice. Za jinou netreba uplne zbytecne utracet.

tak pokud má kamarád firmu na opravu PC, tak asi má pastu kterou často používá ne ?? Nebo on pokaždý do firmy koupí tubičku pasty (tu stejně zaplatí zákazník), na chladič použije jednu kapičku a pak ten zbytej (cca 80 %) vyhodí ?

Jasny nejake ma ale nevim jestli takove ty arktic grizly a podobne. Kdysi sem ji prave k tomu kupoval ze to po 3 letech prepastuju no a k tomu nedoslo:) jako vzdy:) a pasta se nekam podela:)))ok dik za rady vsem

ta noctua pasta je jedna z tech lepsich, pokud extremne netaktujes, nema smysl kupovat jeste drahy thermal grizzly kryonaut, aby jsi ziskal 2-3°C

na standard takty je to fakt jedno i kdybys to dal bez pasty (pokud je rovnej CPU a deska chladiče.U chladiče nějaká pasta zřejmě bude a ta je v pohodě jinak by jí tam výrobce nedal.

fera5 pripadne dualfan, AIO vyhod.