» Poradna » Web a internet

Comtrend VR-3031eu - Port Forwarding

Dobrý den,měl jsem zkušenosti si projet port forwarding, když jsem měl 3 modemy předtím, tak mi fungovaly skvěle. Pak jsem si musel trvat na tom, že jsem si koupil nový modem od Vodafone. Tak jsem si ručně upravoval wi-fi nastavení, projel jsem si všechno. Pak jsem si řekl, kde to budou Port Forwarding? Tak jsem rozjel na google, kde nastavit. Prý u virtual servers nebo DMZ host. Pak jsem si vyzkoušel nastavovat IP na určenou port TCP/UDP, nefungovalo se mi to, prý port je closed. Tak jsem vyzkoušel DMZ host na IP, taky zase port closed... Nevíte rady? Pokud někdo má z vás zkušenosti, tak můžeme spustit přes teamviewer pokud vám bude lepší zjistit ty problémy...Děkuji.

Odpovědi na otázku

Ty jsi Tatar?!

Nepoužívej google translator. Piš ve svém mateřském jazyku.

Bežte si furt stěžovat mojí češtinu, když chodím do speciální školy. Nevím proč jste takoví češi tak zlí, jen tu snažím sehnat pomoc od vás.

Takže jsi nějaký Einstein, tak to rovnou vzdej.

To se vám něco neříká o sluchově postižené?

Hluší lidé mají jiný slovosled než my, debílku xd

Člověče, fakt nemáš respekt k postiženému. Jestli furt řešíš stále, tak nevšímej si ho a dál neřeš. Táto stránka je pouze pro poradu ohledně problematice něčeho. Žádný zde nebudou hádky a nesmyslné věci. Takže trochu si rozmysli. ;)

Nám je úplně jedno, kam chodíte. To vůbec nehraje roli.Při čtení mě z toho bolí oči => nedočtu to => neodpovím => méně relevantních odpovědí pro vás.Osobně jsem se nejvíce naučil psát čtením, mluvením nebo posloucháním tolik ne. Ale nic mi do toho není. Každý máme svoje hendikepy a musíme s nimi bojovat. Jinak si neseme následky třeba v podobě nekvalitních rad

Tak hele, vy Ensteini, Petr a já studujeme střední školu grafickou pro sluchově postižené a rozhodně není jeho chyba že má špatný slovosled! Zkuste se vy debílci učit čínštinu a pak tu machrujte, čeština je pro hluché stejně těžká jako pro slyšícího každý cizí jazyk! Prosil o pomoc a dostalo se mu urážek. Fakt se nedivím že neslyšící jsou takhle introvertní a nesnáší vaší debilní společnosti protože se chováte jako naprostí kreténi. Nazdar.

Je úplně jedno, čí je to chyba. Je to jeho problém. To sorryjako.Ale určitě jste zvyklí. Petr se chová slušně, jsem si jistý, že se mu časem povede osvětlit nejasnosti, které v jeho dotazu jsou. A že mu někdo nadává, to je úplně normální.Ono když takovou věc čtete, tak to fakt bolí. A když vám někdo způsobuje bolest, taky vás to naštve...

Moc vám děkuji, klidně můžete mě urážet ještě, je mi stejně jedno. Jen smiřte sebe, jak jste takoví. :P

Si si isty, ze mas stale verejnu IP?

Ano, zjistil jsem si přes mojeip.cz

Z mojeip.cz nepoznáš, jestli máš veřejnou IP. A jelikož ti to nefunguje ani s DMZ, tak ji rozhodně nemáš. V tomhle modemrouteru jsem port forwarding nastavoval několikrát a nikdy s tím nebyl problém. Pokud to nefunguje = nemáš veřejnou IP.

No, ciste teoreticky, pokial mu mojeip.cz ukaze rovnaku adresu ako ma na WAN rozhrani, tak by mohol mat verejnu.

Jj, máš pravdu. Musel by srovnat zobrazenou IP s tím co má u sebe na WANu. Jen jsem tím chtěl říct, že samotná informace z mojeip.cz mu nic neřekne. Každopádně O2 dříve dával veřejné IP všem, ale jednak už došly a hlavně zjistil, že si za ně může nechat solidně připlatit, tak už je nedává a i tam kde byly, je postupně ruší. Jinak DMZ musí fungovat naprosto vždy, takže jestli mu to i při vyzkoušení DMZ stále píše, že má porty zavřené, tak to je jistota, že veřejnou IP nemá.

Souhlasím s tím, že mu ještě teoreticky může blokovat komunikaci firewall na počítači (jeden firewall je ve Windows, další by mohl být součástí nějakého internet security řešení). Pak by měl porty zavřené i při veřejné IP-adrese a DMZ.

Dalo by se to nějak zprovoznit veřejnou IP adresu?

Ano, zavolat na O2. Bohužel už si za to ale nechají slušně zaplatit, cca 200kč/měsíc.

Chápu, mám to od Vodafone. Ale pokusím se zavolat. Děkuji za vyřešení problému. :)

U Vodafonu to jde zařídit taky, cena asi bude podobná.

To je úplně nejdůležitější, vědět, jestli tu veřejku máte.Osobně to zkouším tak, že povolím port na routeru, a pak se na něj zkusím zvenku dostat. Pokud to nejde, adresa není veřejná => což bude nejspíš i váš případ.

Tak jsem dneska s nima mluvil, všichni jste měli pravdu. Neměl jsem veřejnou IP adresu povolenou. Což jsem musel požádat tu službu na pevnou IP adresu. :) Dnes či zítra budu mít veřejnou IP adresu povolenou, pak uvidíme co dál.