» Poradna » Ostatní

Co to je - komentář při filmech v TV ?

V poslední době při sledování filmu v TV, ČT i Nova, jsou filmy komentovány jako pro slepce, např. dotyčný se zvedl a jde ke dveřím atd., nemohu se toho zbavit na televizi LG, druhá Panasonic to nedělá. Poradí někdo ? Díky.

Odpovědi na otázku

Manual k televizoru nedodali?Zvukova stopa sa da vybrat na ovladaci cez nejake tlacitko nastavenia, na TV LG by to mohlo byt tlacitko Q.Menu alebo nieco podobne.

Zvukový popis (Audio Description - AD) se zapíná a vypíná v menu televizoru - RTFM.Nápověda: hledej v nastavení zvuku.

myslím že se jedná o tzv. zvukový popis (Audio Description - AD)nějaké podrobnosti třeba na http://www.ceskatelevize.cz/faq/otazka-tydne/65/

Přesně jak je už popsáno.Tlačítko AD je přímo na ovladači (televize LG máme dvě).Hledej tohle tlačítko a vypni si to

hallo

Hovno

Prosím jak zruším na televizi LG komentovaný proslov. Je to děsný a člověk si nevychutna film.Diky