Co se dá v této době upgradovat na notebooku

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co by se dalo v této době upgradovat na přibližně 2,5 roku starém notebooku HP Probook 4540s, ramky už byly upgradovány na 8GB paměti. https://www.tsbohemia.cz/hp-probook-4540s-c4z73ea-...

Odpovědi na otázku

Maximálně majitel,jinak nic.

RAM HDD a jak už bylo vtipně poznamenáno USER

Pokud nedostacuje na beznou praci vykon tak vymena HDD za SSD a povyseni na Win10. V UEFI pak pred instalaci noveho systemu provest vypnuti Legacy rezimu (casto z vyroby zapnut a zpomaluje nabeh OS).

teoreticky jde vyměnit grafika, bt model, wifi model a cpu s čipsetem, jiný lcd, jinou klávesnici

grafika i CPU jdou vyměnit samozřejmě vždy a nejen teoreticky. Není to tu zmiňované protože vyměnit se to dá ale to není upgrade, protože vyměňuješ za stejný kus. Není možné tak dát výkonnější CPU ani GPU aniž by jsi vyřezal do notebooku díru a přidělal k tomu chladič z PC.

Vzhledem k tomu že se jedná o probook s G2 socketem, jde to i bez vyřezání. http://www.cpu-upgrade.com/mb-HP/ProBook_4540s.html

Dobře o kolik % by se zhruba navýšil výkon, kdybych tam dal Intel Core i5-3380M?Případně kde ho sehnat a za jakou cenu?

můžeš zkusit Ebay

Nijak. Nejvetsi brzdou je klasicke HDD a operacni system. Win7 je proti Win 8.1 respektive Win10 hodne liny system.

K vysvetleni. Pokud CPU nema odkud vzit data, coz z 5400rpm NB disku proste leze pomalu, tak sebelepsi CPU nijak nepomuze. Navic puvodni CPU je dvoujadro a vybrany CPU je opet dvoujadro jen s vyssi frekvenci, ktera automaticky vyzaduje i lepsi chlazeni.

Budu si kupovat nový herní PC za 30k, tento bych chtěl mít přenosný, ale aby měl i takhle nějakou šťávu, disk tam mám 7200 ot./min mimo jiné.. SSD si budu kupovat určitě..

Tak co řešíš? -> SSD, víc nemá smysl

a je na všechny ty CPU dimenzované šasi a hlavně chlazení?

Probooky mají obvykle chlazení slušné, ale určitě bych nešel do CPU s o moc vyšším TDP.

Jinak řečeno, asi se to moc nevyplatí. Ale jde to :)

To nejdůležitější je výměna disku za SSD.Výpočetní výkon sice nepřibyde, ale rychlost reakcí je úplně jiná.Je to jako když noťas poliješ živou vodou.Nic jiného nemá smysl (jak jsi asi zjistil, když jsi ke 4 GB paměti přidal další 4 GB a noťas je stejně otravně pomalý jak byl).

No noťas je stejně pomalý, ale když jsem měl spuštěných víc her, nebo oken, tak vždy na chvíli zčernala obrazovka (asi 10s) než to šlo dát na plochu, teď bez problému..SSD zkusím přikoupit, ale to bude asi tedy jediné..

¨teoreticky nic a prakticky vse, vlastne vse jde vymenit, ale von by treba cpu stal vice nez novy notebook, takze to nedelej, ssd, ram, wifi modu, prakticky jen ramy a hddcka a nic jineho nezkousej

"Co se dá v této době upgradovat na notebooku"Myslim si, ze len to, co aj minuly tyzden.