Co odpalune MB

Něco odpaluje Můj Motherboard. Jeden jsem reklamoval, že hold odešel. Po reklamaci jsem zkusil bez grafiky jen na interní a za 2dny opet. Koupil jsem novou desku, cpu, zdroj a opet k.o. jsem uz bezradný. Impedance je o.k. 0.4 ohm/235v .Vzdy to běží, vypnu pc a druhy den už nenaskočí.zustala jen mechanika dvd, hdd sata, ram, case, bezdrát . sluchátka kde je zakladna napajena zvláště ze zasuvky a vystup od zvukovky ppropojen.A nakonec herni osvetlena myš, monitor. Je mozne, aby desku odpalila usb myš,protoze usb vystupy pc byvaji stále živý, nebo monitor a vracející se napětí, sluchatka obdobně.zkratka,že by něco desku odpalilo, když je pc vypnuto ? Díky za nápady/odpovědi. M.

Odpovědi na otázku

Používáš nějakou přepěťovou ochranu?

Jo, mám prepěťovku belklin. Vážně už jsem v koncích, co by to mohlo dělat. Snad obměna všeho . Mít tak vice desek, tak to odhalím, ale to je nerealný . Mohla by to odpálit myš ? Když je USB port živý i po vypnutí pc a myš má v sobě nějaký procesor (kone pure) byl by li vadný, nebo něco v ty myši ?

Ak mas koberec s umelych vlakien, tak ten sa dokaze nabit aj na viac ako 10tis voltov. Mali sme s tym problemy v suchom pocasi bez vlhkosti a este v kombinacii s vrtenim sa na stolicke + nevhodne oblecenie. Polievali sme koberec vodou a pouzivali sme zvlhcovace vzduchu. Tiez nam odchadzali pracovne stanice a ina draha elektronika.

v práci máme ESD - postavíme sa na to, spustíme "test" a ono nás to odcoulumbuje, plus máme antistatický pášť. Alebo PC oddeliť od zeme, prekontrolovať tretí vodič, alebo si urobiť vlastné uzemnenie

Mam plovoučku, ale asi to bude něco ze sití, jinak si to neumím vysvětlit.

Dat skontrolovat kabelaz a jistice. Ja mel v nekterych zasuvkach proud v oboch dirkach.

V těch dírkách je napětí, proud až po zavření obvodu. Pokud by byla fáze na obou "dírkách" (stejná fáze), tak je mezi těmí dírkami napětí 0V, takže by to neudělalo nic, nefungovalo, ani by se nepoškodilo. Pokud by na "dírkách" dárkami byly dvě různé fáze, tak by mezi nimi bylo 400V a v první řadě by se odpálil zdroj.

Môže byť vadná aj tá prepäťová ochrana, podľa mňa cez USB zbernicu počítač neodpálite. Najskôr ide o nejaké prepätie...

Momentalne mam v zasuvce meric kvality a po 10ti dnech to nechám vyhodnotit. Jsem zvědav na výsledek. Tak či onak pořídim ups a uvidíme. Už z toho brzo zešedivim Jinak jsem měřil vystup od monitoru když je v pohotovostnim režimu a do pc tlači kolem 5ti voltu hmm ?