» Poradna » Programy

Co nejlepší program na detekci co se děje v PC

Zdravím. Mám velmi specifický problém s PC, kdy se chová nestandartně i po čisté instalaci. Win i další použité programy/hry jsou samozřejmě legální.Je to tak že hraju/koukám na film/brouzdám po webu a najednou mi "odpadne" ovladač Xboxu One připojený k PC a zároveň přestane reagovat myš na klikání. ... Po pár vteřinách při klikání myši se začne ozývat takový varovný zvuk ala PC speaker. ... po dalších pár vteřinách začne myš lagovat při pohybu (výrazně) a ten varovný zvuk se ozývá kdykoliv s ní pohnu. ... Počítač ale stále běží. Hra se nezasekne a v klidu pokračuje dál, film běží, prostě vše maká a přes klávesnici se dá v klidu ovládat. Žádné známky zpomalení nebo tak něco.Jednou se to stane 2x během 5ti minut. Jindy až po dvou hodinách. A jindy 3 hodiny v klidu aniž by se cokoliv projevilo. ... Nemám tušení co by mohlo být spouštěč. PC jsem po zkoušení všeho možného přeinstaloval, ale problém přetrvává.Napadl by mě HV problém. Ale všechny zátěžové testy co jsem sehnal projdou bez jediné chybičky i když běží hodiny. PC je proskenován, jestli nemá nějaký vir a nikde nic (konzultováno na viry.cz). ... Myš jsem zkusil jinou, v jiném USB a stejně nic.PC jsem dal i člověkovi co se živí opravami PC a ten po týdnu PC vrátil, že zátěžové testy OK a problém se neprojevil. A přitom když si u mě PC vyzvedával, tak byl právě "hryznutý", protože jsem chtěl, aby viděl jak to vypadá. A ne, nepovedlo se mu to nasimulovat.Už jsem celkem zoufalej.Proto sháním co nejlepší logovací program, který jasně zaznamená co se v té chvíli stane. Jestli selže ovladač, něco v registrech nebo já nevím co. ... Proto se ptám, nevíte o něčem co by logovalo naprosto vše co se děje v PC ? Ty standartní tools we Windows ten problém vůbec nezaznamenají. Tam nic není.

Odpovědi na otázku

V prohlížeči událostí nic? ☺

Bohužel, tam ani prd. ... Právě že jak počítač dál běží, tak to asi Windows ani nezaznamenají jako error :/A jinak problém se vyskytuje zhruba od 8 - 10. března. ... Předtím bez problému. Pak jsem si nainstaloval novou hru The Division, spolu s tím nějak aktualizace ovladače nVidia. A někdy potom to začalo blbnout.

Máš HDD nebo SSD? Pokud HDD, zkus udělat povrchový test disku.http://www.hdtune.com/faq_1.html

SSD na systém a klasiku na data. A test na oba disky projel naprosto bez problému.

Vypadá to na nějaký problém v komunikaci zařízení přes USB. Jak je počítač starý a jaký je tam zdroj? USB zařízení jsou někdy napájena z pomocného zdroje (je v provozu i když je PC vypnutý), třeba proto aby se PC dal probudit nebo zapnout z USB klávesnice. To by mi dávalo souvislost se závadou. Nativní USB vedou většinou přes pojistky přímo na chipset. Já bych proměřil pomocný zdroj na zvlnění. Tím bych začal. Taky může zlobit/zkratovat některé zařízení, připojené na USB, takže bych všechna odpojil, koupil novou klávesnici a myš. Pokud to pojede, postupně bych připojoval další a testoval. ☺

No tohle jsem doufal, že udělá ten člověk kterýmu jsem PC dal a který se tím živí :) Ale jak říkám, po týdnu se mi PC vrátil s tím, že se závada bohužel neprojevila. Musím se tedy zeptat, co všechno zkusil vyměnit a testovat. A jestli měřil hodnoty na zdroji.Jinak PC je starý asi 2 a půl roku ? Nikdy s ním problém nebyl.

Zvlnění se dá změřit jedině osciloskopem a nebo přípravkem s PICem. Tyhle měřáky nejsou běžně ve výbavě PC servisů. Ten člověk nahodil na PC nějaké testy, které vytížily CPU a grafiku a šel dělat něco jiného. Pochybuji, že to PC používal jako reálný uživatel, ale mohu se mýlit. Spíš bych se obrátil na nějakého zkušeného radioamatéra, nebo elektronika který většinou osciloskop má.

No hrál i tu hru ve které se mi to stává nejčastěji. Ale jemu se závada neprojevila.A radioamatér zase ale nebude mít PC znalosti, ne ?Každopádně, abych se vrátil ke své původní otázce. ... Byl by nějaký program, co loguje s prominutím "každý prd" který se v počítači děje ? Tím by se třeba dalo lecos odhalit.

Spíš naopak. Radioamatér (elektronik) PC používá i jako nástroj pro svou práci a PC zná, zvlášť starší elektronici/radioamatéři začínali i na "osmibitech" a pokračovali až dodnes k PS.Naopak mnozí dnešní "ajťáci" ví o elektronice kulové.

Nikdo by nevěděl ?

Daj napsat stary ovladac grafiky.mal som ten iosty prblem co ty, zmarzala mi mys, teraz to nemam, ta mys mala zalomeny kablikteda vymen mys a skusaj a ak nic tak vrat driver na starsi

Inak mys som rozobral. Odletoval kablik z mysi. Skratil kablik a priletoval napsat. cca rok a pol bez najmensieho problemu.

jaj kaoblik sorm skratil asi o 10 cm pri mysi.

jaj a prisile som na to tak ze pri praci neikedy mys nechcene nadvihnem cca 2 az 3 milimetre a ze vtedy to zamrzalo...

Myš jsem zkoušel jinou a tím to nebylo.Ovladač grafiky bych rád vrátil na starší verzi. Ale přijde mi, že se stejně okamžitě zaktualizuje na aktuální :(

tak zakaz aktualizaciu nie?

SysInternals - a raději si je naštuduj vše, co publikují. Překlad je - v nejhorším - na mém webu (máš ho před "očámi, očouma, ....".

To PDF chce po mě heslo :)

Jde o překlad vysoce erudovaného odborného textu, kterému do pětiset stran chybí něco kolem dvaceti.

Aha, tak až ten vysoce erudovanej text do-přeložíš tak heslo zmizí. Tak sebou pohni...

"5ti"

mno, kazďopádně to vipadá na nakoplí úsb řádič

???

Už se mi párkrát stalo, že chyba byla mechanická přímo v USB konektoru (samice) - náhodné zkraty (zejména v čelních panelech USB). Dělalo to něco podobného. Zkus jiný USB vstup.

Jakou máš verzi ovladače nvidie?

364.51 vydaná 8.3.Ale právě se mi tahá 364.72 co vyšlo včera.

Tak nový ovladač grafiky nepomohl. I tak došlo k záseku.

Po cistej instalacii bez dohratia ovladacov mimo win update to milionom uzivatelov na svete ide, takze je to mozne tipnut na hardware.

Což o to, této myšlence bych se ani nebránil. Na druhou stranu proč ten HW dokáže být stabilní při zátěžových testech v řádu hodin ?

Ja by som to naozaj skusal po cistej instalacii. Ak si tam dohral ovladac grafiky, XBoxu, alebo niecoho ineho, tak mas dalsi okruh potencionalnych problemov. Este napis, ze si robil cistu instalaciu Win10 a pred tym si tam mal Win7/8 a ten isel bez problemov.

Od srpna (nebo od kdy to bylo možné, tam byly Win10) a bez problému. ... Od prosince čistý install Win10, protože Ježíšek přinesl nový SSD disk. ... A stále bez problému. ... A najednou od 2. týdne v březnu se děje to, co zde popisuju. ... Jediný co je "jinak" byla instalace uPlay, originál hry The Division a aktualizace driverů nVidia.

Konecne sme sa dozvedeli na akom systeme bezis vsakze.Odskusaj ako sa to sprava s PS/2 klavesnicou. Ak nemas PS/2 konektor, mozes pouzit redukciu PS/2-to-USB. A pichni to do USB2, nie do USB3. Potreboval by si vediet ci tam mas presne(!) rovnaky ovladac na klavesnicovy set ako ten co si tam mal ked to fungovalo (a ako je nastaveny). Bohuzial ja neviem aky si tam mal pred tym a ci ten, ktory tam mas teraz je ok.

S tou redukcí to případně zkusím.Ovladač klávesnice byl ten co si vezmou Windows samy. A fungoval. ... Potom po objevení potíží jsem zkusil opět ten co si autodetekují Windows (když jsem udělal čistý install) a potom i novější přímo od výrobce klávesnice. ... U obou ovladačů docházelo z zásekům.

No hej, ale ci nahodou nieje ten ovladac novsi o jedno mikrocislo napriklad a k tomu staremu sa uz na win update nedostanes...

Zajimavy je ten zvuk PC speakeru co popisujete....co vim, tak PC speaker zacne hulakat, pokud se pokousite stisknout nejakou klavesi ci pohnout mysi a vstupni buffer pro stisky/kliky (nevim jestli je sdilena klavesnice i mys dohromady) je plny. Tudiz si myslim, ze do vstupu do PC se snazi nejake periferie posilat velke mnozstvi "informaci", takze to vypada na HW problem. Z tohoto bych zkusil vychazet.

Přes USB je zapojena klávesnice, myš, ovladač na gamepad Xbox one a to je tak asi vše. ... Zkusím postupně vyměnit/povypínat.

Na podrobné monitorovanie PC je ideálny ProsessMonitor, treba ho spustiť ako dôjde k problému, nechať tak 5 minút, stopnúť a potom prečítať log, bude to veľmi dlhé čítanie, ale odpoveď tam nájdete. Len, to môže byť závada na doske, vadný konektor a pod, čiže softvérovo to neopravíte.

Opravdu zapnout až poté, co se problém projeví ?A případně, co tam mám hledat. A kde ?

Nechceš si jít hrát rači na písek?

Radíš zle, raď múúdro, podraď www translator nemohúceho.

Ani ne, to už mám asi tak 30 let za sebou. Ale díky za nabídku.

Problém vyřešen. Kdyby to někoho zajímalo, tak zde je více. https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/48pa...