Co místo HD4770

Asi před třemi lety jsem si koupil grafiku HD 4770 512MB za nějakých 1000Kč (použitou). Dosud slouží docela dobře, ale přemýšlel jsem o nějakém levnějším upgradu. V dnešní nabídce se moc nevyznám, ale zdá se mi že v ceně do 1500,- (víc do toho investovat nechci) grafiky nějak lepší parametrově nejsou, mají polovinu jednotek a paměti jen 1GB. To se mi teda za tři roky jako moc velký pokrok nezdá. Má vůbec cenu upgradovat? Popř. poohlédnout se po nějaké použité? Nechci taky aby byla moc žravá, líbila by se mi spotřeba maximálně jako má ta 4770.

Odpovědi na otázku

V cene do 1500 si vykonove vubec nepomuzes.

Do 1,5k opravdu jen po bazarovkách - mezi novými kartami si v této ceně určitě nepomůžeš.A k jakému procesoru a s jakým zdrojem to bude?"paměti jen 1GB"Velikost paměti přímo neovlivňuje výkon karty, a zrovna pro karty této ceny je 1 GB až až.

Tak to je opravdu smutný, že po třech letech neseženu za podobné peníze něco o čem by se dalo říct že to bude výrazně lepší Když jsem koukal na aukro, tak když jsem našel něco výkonnějšího, tak to bylo zase dost žravé a to nechci.Procesor mám Core i3-550@3,6GHz a zdroj Seasonic 550W.

Co třeba gtx 9800

Sorry gtx 650ti

Tak těch karet, co budou mnohem lepší je dost... např. Radeon 5850/5870 nebo 6870/6950/6970, u nVidie GTX 460/560. Pokud chceš udržet nízkou spotřebu (ale taky malý výkon), tak Radeon 6770/7770, nVidia 550ti atd.

Žravou grafiku nechci, 6770/7770 nevypadají zle, ale jednotek mají prakticky stejně jako 4770 a frekvence jen o něco vyšší, to zas takový skok nebude, ne?. Když jsem se díval na aukru do skončených tak 7770 se pohybuje cenově mezi 1500-2000 a to mi teda už za použitou grafiku přijde hodně, když ta moje před třemi lety stála cca 1000,-. Přijde mi, že poměr cena/výkon se za tu dobu nikam neposunul, když nebudu samozřejmě srovnávat dražší grafiky...

4770 stála nová 3500, nediv se že je starší za 1000. Nicméně za 7770 je 2000 pěkná cena.

Ještě tedy doplnění, já osobně mám 7770 a hry mi brzdí max CPU, jelikož mám dvoujádro. Každopádně rozjedu i Watch dogs ( sice na low, díky doujádra které nestíhá renderování a podobné vychytávky ) ale kdybych koupil 4 jádra věřím že můj PC chytne úplně jiný rozměr ( nezávisle na tom, že mám starší kartu ).

Budte si jist, ze dvoujadro nedvoujadro, ve vetsine pripadu nestiha ta grafika. Presneji stiha, ale jen tak tak.

4jadro u R7 260X

Nojo, jenže já jí koupil za ty peníze už před třemi lety, očekával bych, že dneska za ty peníze seženu něco lepšího, ale evidentně ne. Já ty grafiky koupil dokonce dvě, jednu do dětského PC. Díval jsem se do mailu a jedna mě stála na aukru 835,- a druhá 1050,-. Obě šlapou do teď.PC není moje mantra, nemám ve zvyku do toho ládovat těžké peníze. Za 2000,- radši pojedu na hory.

Před třemi lety byla ale jiná situace na trhu, takže bych jel radši na ty hory za 2 litry...PS: To takhle zpětně nejde srovnávat a už vůbec ne, když je použité zboží individuelně nabízeno, asi tak nějak, takže nechápu ten údiv nad tím, co jsi před třemi lety sehnal bokem a co dnes...

No chápal bych to v případě jakéhokoli jiného zboží než HW u kterého asi zřejmě naivně čekám za tři roky nějaký výkonový pokrok (v dané cenové kategorii).No zřejmě raději počkám další tři roky, třeba za tu dobu už nějakou výkonnější GK za dané peníze seženu...

OMG, to je jasné že novou kartu za 1500 neseženeš, úplně mi rozum stojí jak si tady lidé čtou ty dotazy.K tvému dotazu, nejde o grafickou paměť, jde i o jiné parametry ( takty, propustnost, .. )Za mě bych doporučil 7770, stejně by ti silnější kartu neutáhl CPU.

A proč máš k i3 550W zdroj když v kapse obracíš každý watt.

Větší rezerva výkonu znamená i větší trvanlivost. Kdyby ten zdroj jel na hranici svých možností, tak vydrží sotva po dobu záruky. Kromě toho spotřeba skutečně nezáleží na výkonu zdroje, ale jeho efektivitě. Kromě toho jsem měl svého času v PC i 7 HDD (včetně SAS 15K), teď už jenom 3 a SSD k tomu.