» Poradna » Ostatní

Cloud -

Zdravím,rád bych se zeptatl na osobní zkušenosti s kvalitou a bezpečnosti použivaní Cloudových služeb.Potřeboval bych někde uložit sbírku filmu, hudby, fotek a dokumentu ve velikosti cca 2TB. Samozřejmě mám zálohu doma na 2 externích discích, ale ty jsou koncentrovány pouze doma a kdyby se něco stalo, tak bych o ně přišel a pracně převádět všechno z disku se mi nechce.Dají se uložiště řádně zabezpečit. Vím, že na 100% to asi nebude nikde, ale nic tajného tam dávat nebudu - na to mám flashdisku u sebe.Díky za Vaše zkušnosti.

Odpovědi na otázku

2TB je dost dat a je nutné počítat, že to ročně vyjde na tolik, jako nový externí HDD každý rok. Tudíž, pokud vám nevadí, že záloha bude offline, vyplatí se koupit další disk (nebo jeden záložní) přesunout ke známému/rodině. Aktualizovat třeba jednou za 2 měsíce. Aby se na to na druhé straně nedívali, lze fotky dát do šifrovaného kontejneru (nástupci TrueCrypt).

Podívej se na svůj uplink. Pokud se budeš snažit odeslat 2TB skrz 512kb/s, tak máš zabranou linku na několik let.