» Poradna » Počítačové sítě

Čistá instalace windovs

Jak se dělá čistá instalace windows? popřípadně kde naleznu návod?

Odpovědi na otázku

Co se zkusit zeptat strýčka googla?

1) Na fungujícím PC si vytvoříš instalační medium (nejčastěji USB flash disk) např. pomocí prográmku Rufus. Ten si najdeš na Googlu. Kromě Rufuse bude potřebovat i ISO soubor s Windows. Ten stáhneš nejsnáz přes Windows-ISO-downloader, který opět najdeš přes Google.2) Odpojíš PC, na kterém budeš instalovat od internetu (hlavně pokud se nechceš připojovat do PC pomocí Microsoft učtu).3) Vytvořenou flashku připojíš do PC a zapneš. PC ti možná na začátku dává možnost upravit pořadí bootovacích médií - logicky vybereš USB flash disk. Pokud ti to nenabízí, tak musíš změnit pořadí bootovaní v BIOSU, do kterého se dostaneš mačkání DEL nebo F2 po startu PC.4) Až ti nabootuje instalace, tak až se dostaneš k výběru disku, na který chceš instalovat, tak odstraníš všechny oddíly, které tam uvidíš. POZOR - pokud máš v PC víc disků, tak před instalací odpoj všechny, kromě toho, na který budeš instalovat. Až odstraníš všechny oddíly, tak nic ručně nevytvářej a pokračuj instalací. Windows si to tam už nastaví po instalaci. 5) Vytvoř si svůj účet, nastav si špehování dle libosti, nech proběhnout restarty.6) Až budeš mít kompletní instalaci, tak připoj internet - nech proběhnout aktualizace.7) Než začneš PC používat - pujdeš na stránky výrobce desky a stáhneš si ovladače pro chipset, síťovku, na stránkách výrobce grafiky si zase stáhni aktuální ovladače na grafiku.

Ahoj, omlouvám se ale nějak jsem nepochopil mam naistalovaný rufus-3.17 a media creation toolW11. postupovat podle návodu co jste mi poslal ted vložit usb do pc a do pc se mám přihlásit nebo ne?

Rufus nepotřebuješ, použij oficiální nástroj MS. Jednoduše do PC strčíš prázdnou flashku 8GB nebo větší (pozor, vše co na ní bude, se nevratně vymaže!!!), spustíš MS Media Creation Tool a zvolíš možnost vytvořit instalační médium USB pro jiný počítač. To je vše, necháš to udělat a je to.

Po čisté instalaci windows se PC dá do něco jako je tovární nastavení v mobilu nebo souboru zůstanou? Potřeboval bych dát počítač do továrního nastavení je zasekaný od různého malweru a podobně. V PC tovární nastavení nefunguje a není úplně stejné jako na mobilním telefonu

Po čisté instalaci v PC logicky nic nebude, jen windows.

Právě stahuju Windows 10. V čem by byl problém kdy by se po této instalaci nic nezměnilo ?

Pokud by se ti po instalaci nic nezměnilo, tak by byl problém v tom, že jsi neudělal čistou instalaci

Já jsem na googlu zadal jak udělat čistou instalaci Windows a myslím že přímo Microsoft tam dal odkaz na stažení mediacreationtool21h2

Po výběru že ze svých souboru nechci zachovat nic mi to napsalo že nevím jestli je pc připraven na instalaci chci nainstalovat win10 můj pc byl původně win10 ale aktualizoval jsem ji na win11 a teď bych chtěl zpět. Navíc mám podezření že v PC se nachází vir všechny fotky aplikace se mění na soubor QQQE

Proboha buď si konečně přečti (a hlavně pochop) nějaký detailní návod, shlédni nějaká videa nebo to nech udělat někoho, kdo tuší, která bije, protože takto to dopadne tak, že budeš mít nefunkční PC a už to stejně nedáš dohromady.

Neni to virus, ale ransomware. Stahni ten microsofti bazmek z jejich webu a flesni ho na flesku, nabootuj z te flesky a cele to reinstaluj. S Win 10 snad nebude problem, na neodladene Win 11 se vyser. Anebo nabidni petikilo nekomu, kdo ti s tim pomuze.

čistá instalace win10 je stejná jako win11?

windows11 je windows10 s inym skinom. Ako ked mas 10cm bradu, 30cm vlasy a ostrihas sa dohola, oholis, tak si ten isty clovek, ale vyzeras inak.

Na youtube najdes navody, ktore zvladnu zopakovat aj opice.

Jestli neumíš zadat do Googlu: Instalace Windows, tak se do toho ani nepouštěj https://www.google.cz/searchhttps://www.alza.cz/jak-nainstalovat-windows-10už jsem to sem dával snad 50x a nikdo nehledá

- evidentně to i přes konkrétní rady/postupy "nedáváš" - poradna ti chybějící PC základní znalosti a vědomosti nedoplní, ani nebude učit .... věnuj více času této oblasti studiu ve škole, popř. si zaplať kurz....tady není mateřská škola, ani doučovací kroužek.- PC dej někomu, kdo ví, co dělá, popř. do servisu, protože ty to rozhodně nejsi - budeš každým problémem/záležitostí "tapetovat dotazy" poradnu, Joudo/Netuším? https://www.zive.cz/poradna/souboru-qqqe/sc-2...