Cim a jak nejlepe otestovat harddisk?

Ahoj,nejak se mi to tu vsechno hrouti, PC co jeste nedavno bylo OK a behalo naprosto v pohode, najednou zlobi, jeden z harddisku obcas podivne cvaka. Jak kdyz hlavicky parkuji pred vypnutim, ci jak to mam popsat.Mozna problem s HDD, deskou, nebo zdrojem, netusim, projela jsem i pameti MemTestem, jedna byla vadna. Coz je taky zvlastni, co tak nejednou? Nebo deska?Nicmene, mate nejaky tip, cim proskenovat a otestovat pevne disky, abych si mohla byt opravdu jista, ze jsou v poradku, budou fungovat a o nic neprijdu?

Odpovědi na otázku

cmd.exe - Správca pokyn: "chkdsk (X:) /f /r /v /b" písmeno X: predstavuje diskDisky sa testujú programom na stránkach priamo u výrobcu (seriózneho).

Kdyz cvaka tak dodelava. Rychle zalohovat data a sup na reklamaci. Pokud uz nemuzes reklamovat, koupit novy, nez dodela. Proste:1) ZALOHOVAT2) Otestovat3) Projistotu znovu bod 24) Zkontrolovatjestli cvaka disk a ne treba jen spatne pridelany vetrak, ...5) Koupit novy disk, pokud opravdu cvaka a jevi chyby

ad testovani - jsem prave odkazana jen na Windows, potazmo DOS, proste na ta standardni MS udelatka. Proto se ptam po necem lepsim a treba sofistikovanejsim. Nicmene pri klasickem skenovani je vse OK, jen se opravi/zkrati par souboru, klasika, system spadnul s BSOD (asi ta pamet) a ted se obcas pri nejake operaci kousne (asi poskozene systemove soubory). ad cvakani - nejsem si uplne jista, vetraky a dalsi veci ve skrini to nejsou urcite, muze neco cvakat na desce? Ve zdroji? Je to stejny zvuk jako pri uspani ci vypinani pocitace, jak uz jsem psala, jak kdyz hlavicka zaparkuje, nebo se nekam presune, co ja vim. Jakoby neco s napajenim. Ze by uz nestihal zdroj, nebo zlobila deska a prenaselo se to na disky, ktere taky nevedi co se deje?

I tak, zazálohovat.Pote otestovat necim na diagnostiku HDD. Pokud to nejevi chyby, je to logicky ok.K tomu cvakani, muze cvakat jen disk nebo chlazeni (grafika, procesor, vetrak v case, chlazeni zdroje, ...). Pokud to je pravidelne cvakani i treba mimo vetsi cinnost disku, tak odchazi do kremikoveho nebe...

"Nicmene, mate nejaky tip, cim proskenovat a otestovat pevne disky...?" Áno mám pre Teba typ, napríklad týmto:http://crystalmark.info/http://www.hdtune.com/index.html