» Poradna » Notebooky

Cierna obrazovka

po zapnuti notebooku hp probook 4525s sa mi rozsvieti tlacitko zapnutia no obrazovka ostane cierna,,notebook huci takze predpokladam,ze funguje,,,prosim vas co s tym,,,len servis?

Odpovědi na otázku

nevím neznám probokVypni ho. Za minutku stisk Start součastně s F u mě F8 deset vteřin obě držet, kdyby chytlo lze pustit dřív

dakujem ,,skusila som nezabralo,,,zatutka no nerozsvietilo sa

Já měl vždy v černu (ne v červnu) vlevo nahoře světlou čárku 1x4 mm. I zkoušel jsem zas a znova konat jak jsem napsal slova až mi naskočila nabídka. Zvykle se radí jít di biosu, ale jak když uživatel má na displejo černo

Nechci kecat, ale myslím, že jak všechny BIOS-y tak Windows-y během zavádění prostě vnímají jen stisk klávesy pokreslené jako F8, netřeba stisknout i funkční klávesu (nejčastěji označená jako F či Fn, navíc každý nemusí mít zkrácenou klávesnici) a opradu tedy "stisknout F8 tak je definována po kompletním náběhu systému Windows a rozpoznání uživatelem používané a definované klávesnice". Pokud vám tedy Fn+F8 nefunguje, zkuste prostě jen F8 bez současného stisku Fn.

Mám jen ntb s Vistama bez num. klávesnice. Ne víc takže si nemůžu zjistit zda jiné nefunguje na jiné. Trabant nebo Mercedes. Znám první takže....S Fn nikdy tyto pokusy nedělám ani nedoporučuju jiným

Jinak pokud chcete vědět zda je problém s HW (grafika, monitor, propojení) tak prostě při startu PC popaměti zkuste vyvolat nabídku BIOSu, bootovacího menu a podobně. Podsvícení by se mělo automaticky resetovat (během boot-u) do výchozího nastavení, ale zkusit přidat či ubrat jas může pomoci. Je to i čistě HW záležitost a pokud regulátor neodešel úplně (u podsvícení zářivkovou trubicí) může to dočasně pomoci. Pokud se nic nestane, vem si baterku a posviť na display, čímž nahradiš částečně podsvícení a hned uvidíš zda zobrazuje nebo ne. Pokud zobrazuje a není podsvícen závada je v podsvícení a můžeš s ním alespoň nouzově pracovat (zálohovat před servisem - který vymění celé LCD ale může klidně uvést HDD i do továrního nastavení, záleží na domluvě). To byl popis jen jednoho typu závady. Předpokládám totiž, že počítatč beztak skončí v servisu. Jinak můžeš provést zálohu svých dat, případně i systému, při připojení na externí monitor, bude-li s notebookem fungovat.

skus notebook propojit z externim momitorem a uvidis kde je chiba

kruciš jen jedna chiba v textu,

Mame doma take jeden NTB s cernou obrazovkou. Po pripojeni externiho monitoru se da normalne pracovat. Ale kde je chyba tam nikde nevidim . V servisu rikal pan, ze to muze byt bud displej na vymenu, nebo taky graficky chip, jsou pry 2 oddelene vystupy, takze grafika pro externi funguje, pro interni nemusi.

To som mal aj ja ked vela zpainal a vypinal notebook. Po nejakej hodine odpocinku ho to preslo.Nechaj notebook neikolko hodiny vypnuty. vyber baterku. daj ho do zasuvky siete. aspon minutu pockaj. zapni tak ze zapinacie tlacitk drzis 2 az 3 sekundy.

Skus aj zagooglovat v anglictine.

Odpálená grafika nebo CPU. V servisu ti řeknou přesně co s tím je.

Co takhle zkusit aktualizovat ovladače grafické karty? Nepomůže mít ovladače, které jsou předinstalované ve Windows či stažené od Microsoftu, je třeba získat ovladače přímo od výrobce. Sám jsem se s tím setkal, notebook po nastartování šel do černé obrazovky a toto nastalo, když se mi automaticky skrze Windows Update nahrál novější ovladač od Microsoftu. Tak jsem připojil externí monitor k notebooku, kupodivu ten černý nebyl a stáhnul jsem ovladače od výrobce, např. www.intel.com . A světe div se, počítač začal fungovat. Druhé řešení, pokud nepomůže ovladač, je vypnout "rychlé spuštění Windows" v možnostech napájení - Nastavení tlačítek najení - Změnit nastavení, které nyní nejsou k dispozici - zrušit zaškrtnutí rychlého spuštění. Tam jsem se setkal s počítačem, kde po náběhu byla černá obrazovka, ale kupodivu byl vidět kurzor myši.

jak je něco vidět dá se opakovat vypnutí psiza start. Taky mi ve dvou dnech cca třiceti pokusech Vista naskočila. Tazatelka neuvádí víc než černo, takže to je závoj smutku, srdce bije ale tělo neposlouchá

oprava Vyp Pauza Start+..