» Poradna » Windows (a jiné OS)

Chyba v DNS

Dobrý den,dostal se mi do ruky známého pc, na kterém nejde internet.cmdping na domény nefungujeping 8.8.8.8 fungujenslookup nefungujegoogle chrome internet nefungujeinternet explorer internet fungujewindows update nefungujeNastaveno ruční DNS 8.8.8.8 a sekundární 8.8.4.4. - nic se nezměnilo a internet funguje jen na exploreru.Firewall a eset deaktivován - internet funguje pouze na explorerusfc /scannow - bez výsledkuDůležitá poznámka, notebook byl zavirovaný. Bod obnovy není k dispozici.Dá se DNS ještě nějak opravit, kromě přeinstalace notebooku?Zajímá mě, co se dá ještě zkusit.Díky

Odpovědi na otázku

Pres ADW cleaner nebo Malware Bytes jsi odstranil malware a nebezpecne doplnky v ostatnich prohlizecich?Nastaveni proxy cache jsi zkontroloval? FireFox ma nastaveni vlastni, nezavisle na systemu.Obsah HOSTS jsi zkontroloval?Pak mas moznsot jeste resetnout TCPIP stack - nejjednoduseji tak, ze odeberes ve spravci zarizeni sitovou kartu (pripadne wifi) a restartujes pocitac. Po restartu si to pocitac sam nadetekuje a nainstaluje.

Děkuji za rychlou a chytrou odpověď.Obsah hosts jsem kontroloval a je v pořádku. Viry odebrány, jak jste zmínil. Firefox nainstalován není. Až budu u notebooku, zkusím ten reset. Případně reinstalovat síťové ovladače. To je tak jediné, co mě ještě napadá.

1/ DNS není součást OS, pokud je nějaká chyba na DNS, opraví pouze poskytovatel připojení2/ pokud internet funguje v IE a GCH nikoli, kde je asi tak chyba?obnov GCH to výchozího nastavenízklikviduj nepotřebná rozšíšeníodvšiv OS, např. Eset online skenem

Asi by bolo najvhodnejsie to cele preinstalovat.Mozno je zblbnuty DNS client, co je ale zvlastne, ze IE funguje...Mozes skusit v elevated CMD:netsh winsock reset and press Enternetsh int ip reset and press EnterA restart PC.

Super. NETSH WINSOCK RESET zafungoval.Nemusel jsem ani restartovat pc. Moc děkuji už jsem ani nedoufal :D

Tesim sa. Kedysi v casoch WXP bol sikovny program winsockfix.Ten vlastne robil podobnu vec, ako tie prikazy.Dost casto mi riesil podobne problemy u zakaznikov, ked sa siet spravala prapodivne :)

To odebrání karty je obdoba toho WinSock reset, jen to zvládne i méně zkušený uživatel.

Nainstalovat lokální resolver a jako DNS nastavit localhost :)