Chyba s Windows 10 SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION při vypínání PC

Zdravím, mám poslední dobou problém s chybou SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION a to konkrétně s dxgkrnl.sys a ntoskrnl.exe. Vtipné celkem je, že chyba nastane pouze když se snažím počítač vypnout, resetovat nebo uložit do režimu spánku. V každém případě se vypne a za 4 vteřiny zase sám zapne. Takže jsem neschopen normálně vypnout PC a musim to udělat takzvaně natvrdo podržením tlačitka napájení. Problém nastal nedávno a nepřidával jsem do PC žádný hardware ani neinstaloval nic nového v tu dobu. Zvláštní je, že můžu na PC normálně pracovat a hrát hry. Mám rozehraného Zaklínače 3 a běží to skvěle a bez chyb. Nejdříve jsem si myslel, že už mi dosluhuje zdroj, ale podle souboru minidump to vypadá na problém s grafickými ovladači. Proto jsem odstranil předchozí ovladače a nainstaloval nejnovější. Bohužel to nepomohlo. Ovladače biosu mám nejnovější a už delší dobu (zkoušel jsem clear CMOS - nepomohlo). Windows 10 updatován a všechen hardware mám na nejnovějších ovladačích a stále stejná chyba.Příkládám odkaz, kde lze stáhnout můj minidump soubor. Třeba si s tím někdo z vás budě vědět rady: https://uloz.to/!JR96kkxSq/061916-25812-01-dmpUž jsem asi vyzkoušel vše. Na googlu už trávím druhý den a většina rad mi nepomohla, proto se obracím na toto fórum, protože jsem v koncích.Zdroj mám Fortron 600W a základní desku mám ASUS H87M-PLUS. Grafiku mám AMD R9 280x (Gigabyte).

Odpovědi na otázku

Někde jsem četl, že to souvisí se zvukem.Tedy s ovladači zvuku a Wifi.Má se odinstalovat i případné Comodo a Daemon Tools.No asi bych volil reinstalaci Win.

Ta reinstalace by byla to první co mě napadane, ale safra mám to nainstalovaný dva a půl měsíce. Ovladače zvukovky mám celou dobu ty samý a šlapalo to.

Může to také způsobovat jiný DVD software, CD virtualizace.

Ani jedno nemám. Právě kvůli tomu, že mám Windows 10 celkem krátce. Mám tu pár Adobe softwarů na práci atd, ale jinak nic takového, co píšete. Otázka taky zní proč teď? Nebyl s mojí sestavou, tak jak je teď, ani jeden problém. Proč najednou problém je to mi hlava nebere.

Každopádne Vám to spôsobujú zle napísané ovládače, skúste nainštalovať starší ovládač na grafiku. Pre istotu si preinštalujte DirectX.

Děkuji za rady, ale DirectX u Windows 10 nelze přeinstalovat, protože instalace direct X probíhá společně s updatem windowsu. Napadlo mě to samé, ale již to nejde jsem pochopil z hledání Googlem.Dva a půl měsíce jsem na ovladači grafiky hrál v pohodě hry a najednou nejdou aniž bych cokoliv instaloval či dělal. A ty nové taky chybu nijak neovlivnili. Pochybuju, že to starší sriver vyřeší, ale kdyžtak pak zkusím, děkuji.

Skúste preinštalovať všetky ovládače, je to rýchle a aj tak už viac neurobíte pred inštaláciou W10 nanovo, prípadne si spustite sfc /scannow, ale to Vám najskôr nepomôže.

Ok ten reinstall ovladačů tedy zkusím.

Tak ten příkaz našel nějaké chyby, ale prý je vyřešil. Zkusil jsem vypnout PC a stále stejná chyba.Přeinstaloval jsem ovladače. Zkusil jsem vypnout PC a stále stejná chyba.Začínám bejt docela zoufalej už. Mám tu ještě jeden PC zdroj, tak asi zkusim jestli neni chybka ve zdroji, ačkoliv minidump tvrdí něco jinýho teda.

Nechápu proč sis instaloval šmejd a proč počítač normálně nevypínáš. Já to tak dělám vždy a tu chvíli než se Windows spustí snadno vydržím.

Dobrý den, děkuji za váš příspěvek, ale plácáte hlouposti. :-p Kdyby jste pořádně četl, tak by jste zjistil, že se ho snažim vypnout normálně, ale kvůli té chybě nelze. Jinak já PC normálně vypínám na noc.

Dej si tam Ubuntu a budes mit klid

Jsem již zvyklej na Windows, u kterého bych prozatím chtěl ještě zůstat.

VYŘEŠENOTak se dneska u mě stavil kámoš se svym zdrojem a zkoušeli jsme to různě asi hodinu a vše v poho, takže můj zdroj už se tedy asi pomalu odebírá do křemíkovýho nebe. Koupim novej a děkuji všem, co se snažili pomoct.