» Poradna » Windows (a jiné OS)

Chyba při inst. Win 7 na SSD

Mám nový SSD. (NB HP EliteBook 8470p) Vyměnil jsem ho místo původního HDD a chtěl jsem na něj nainstalovat Wind 7 64 Ultimate. Řadič je na AHCI. Instalačku jsem připravil v programu Windows 7 USB/DVD Download Tool přímo od Microsoftu na Flash disk Super-Talent 16GB. Dle doporučení jsem zkoušel bootovat z USB 2.0 (také). Po dokončení načítacího pásku v dolní části obrazovky vyskočí hláška:http://www.imagehosting.cz/Víte někdo, co s tím?

Odpovědi na otázku

Skús to usb sformatovať a ešte raz to spraviť a pre istotu znova stiahni ISO na win7 , priamo od microsoftu.

Flashnout na starší verzi firmwaru UEFI (novější nepovoluje jiné než certifikované instalačky) + vytvořit flashku s podporou GPT: https://www.lukasberan.cz/2013/07/jak-vytvorit-uefi... V Boot menu:- Secure boot disable- Clear all secure boot keys- uložit a restartovat- Secure boot enable- Load HP factory default keysa mělo by to jít nainstalovat.V opačném případě budeš muset vložit SSD do jiného počítače, který podporuje (U)EFI boot, pustíš instalaci a po po prvním restartu jej vložíš do notebooku a dokončíš instalaci (je možné, že budeš muset jako mezikrok nabootovat Windows 8 nebo 8.1 a napsat příkaz "bcdedit /set {fwbootmgr} displayorder {bootmgr} /addfirst"). A ještě se blbě zeptám - licenci na Windows 7 Ultimate máš?

Díky moc, zítra zkusím. P.S. - Mýlka, není to Ultimate, ale Home, a licenci mám. Dostal jsem jí s notebookem.

Tak jsem se dnes dostal akorát k tvorbě té boot flešky s uefi. Až do bodu 8, z toho odkazu, to šlo úplně v pohodě. Ale tomu poslednímu kroku absolutně nerozumím. Když otevřu "source" tak tam sice je soubor install.wim, ale je to soubor, ne složka, takže se to nedá otevřít a kopírovat ten soubor na konci (sources\install.wim\1\Windows\Boot\EFI\bootmgfw.efi). Vůbec nevím, co si s tím počít.

Musíš ho rozbaliť v programe ktorý to vie.Napríklad 7zip alebo gimagex.

7zip: Can not open files. Začíná mě přepadat trudnomyslnost

Zahoď trudnomyslnost, "hotový" soubor bootx64.efi si můžeš stáhnout zde:https://drive.google.com/file/d/0B9qNZyFcacAUNDYtZ... (potom jej stačí jenom nakopírovat do X:\efi\boot)

Tak s uefi jsem se dostal až k prvnímu restartu po instalaci a pak zase chybová hláška. Teď už opravdu nevím, jak mám ten blbej W7 dostat na ten blbej SSD

Svěř instalaci a konfiguraci OS odborníkovi: není to hračka pro začátečníky.

Třeba dinosaurovi jménem Milanr1.

Hláška je jaká?

Téměř stejná jen kod je jiný, myslím že, 0xc0000089 nebo 98, nevím. Už na to kašlu, alespoň pro dnešek. Pro nováčky to asi není, ale už ani nevím, kolik jsem nainstaloval windousů a všechny v pohodě, až na tenhle.

Otestuj RAM flashkou s Memtestem - stačí jeden průchod (půl hodina tě nezabije): http://www.memtest86.com/download.htm

Seš si stoprocentně jistý, že je to pro Windows 7? Potom už zbývá asi jediné aktualizovat si instalační médium pomocí KB2709289, KB2732500, KB2685811, KB982018, KB2528614, KB2807832 a hlavně KB3133977. Postup (včetně výroby UEFI DVD), jak aktualizovat boot.wim, install.wim a winre.wim je popsaný zde:https://support.microsoft.com/en-us/kb/2990941Aktualizace, co jsem vypsal opravují nejčastější netypické chyby.

Tady je seznam záplat, co by se mělo integrovat. Přímo ze stránek HP:http://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice... Plno věcí jsou chyby způsobující BSOD.sp62370.exe (62.8 MB)Seznam:- KB2739286, An update that adds support for the new currency symbol of the Turkish Lira in Windows Vista, in Windows Server 2008, in Windows 7, and in Windows Server 2008 R2 is available. - KB2685811, Kernel-Mode Driver Framework version 1.11 update for Windows Vista, Windows Server 2008, Windows 7, and Windows Server 2008 R2. - KB2482122, "0x0000009F" Stop error when you restart a Windows 7-based or Windows Server 2008 R2-based computer that has certain Wi-Fi drivers installed. - KB2615592, You cannot connect to a WWAN after you resume a Windows 7-based computer from sleep. - KB2397190, The brightness setting for the display in the "Plugged in" profile is changed after you restart a Windows 7-based portable computer that is running on battery power. - KB2621491, USB hub stops working in Windows 7 if you click the mouse while the computer is entering sleep. - KB2581613, Windows logo key+P keyboard shortcut does not extend the desktop to multiple monitors correctly in Windows 7 or in Windows Server 2008 R2. - KB2505454, "The startup process is delayed on a computer that has a large hard disk installed and is running Windows 7 or Windows Server 2008 R2." - KB2519740, "The WWAN service may crash after you resume a Windows 7-based computer from S3 sleep." - KB2551127, "0x0000010E" Stop error occurs on a computer that uses hybrid graphics in a heterogeneous GPU configuration and that is running Windows 7 or Windows Server 2008 R2. - KB2528507, "Incorrect memory dump files in an x64-based version of Windows 7 SP1 or of Windows Server 2008 R2 SP1." Ukázat celý příspěvek

Děkuji všem za cenné rady. Zkopíroval jsem si to do texťáku a uložil (určitě se to hodí). Co se toho problému týče, přestal jsem ho řešit. Koupil jsem WINDOWS 7 PRO a v MS programu vytvořím bootflešku a to by snad mělo jít. Dám vědět.

To dopadneš úplně stejně.

Já ti nevím, ale jednou píšeš, že tam cpeš Ultimaty, pak zase, že jsi dostal verzi Home, pak že sis koupil verzi Pro. Prostě se přiznej, že se tam pokoušíš dostat kradenou verzi. To je jedna věc. Druhá věc, i když budeš mít tu flešku správně vytvořenou, ale nebudeš mít správně nastavený BIOS, tak to tam nenacpeš, i kdyby ses stavěl na hlavu. Nebylo by tedy lepší svěřit to odborníkovi a nebo tam dát OS, se kterým ten ntb byl pořízen?

Dobře, když ti to udělá radost, pokouším se tam dostat kradenou verzi.Ultimate to není (to jsem si myslel, nevím proč). Home OA štítek je pod baterkou. NB jsem koupil z druhé ruky. OS už tam byl. Ten W7 PRO jsem koupil včera. Legální. Opravdu.To ostatní budu řešit, až to budu mít v doma.

Jestli budeš instalovat Home, Pro nebo Ultimate, tak tím si vůbec v ničem nepomůžeš. Všechny verze se instalují z úplně stejného instalačního zdroje, pokud máš tedy originální instalační medium Win7 SP1 a ne nějakou zavšivenou cracknutou nebo bůhvíjak upravenou instalačku. O tom, jakou verzi instaluješ, rozhoduje pouze soubor [ei.cfg]. Ten můžeš mimo jiné z instalačního media klidně smazat a o instalované verzi si rozhodnout sám až během instalace.Problém bude úplně někde jinde.

... k tomu Win7 SP1 ještě dodám, že musí být x64, aby jí bylo možné instalovat na UEFI.

Už ho vidím, jak vysolil 4k za W7Pro.....A i kdyby, tím hůř - stejně to nebude umět nainstalovat......

4Kdobrej vtip

To bude imho z Aukra za 300 až 800 Kč. Takže od 20letého velkopodnikatele s s. r. o. se základním kapitálem 1 Kč a sídlem v paneláku v exekuci. Licenční štítek koupil za dolar v Číně a teď je prodává a hejlové mu je kupují. Nástroj na stažení téměř libovolné legální instalačky přímo od Micorosftu je zde:https://www.heidoc.net/joomla/technology-science... Vložené číslo nemá na instalaci vliv.

Až na to, že nic nevyřešíš, protože ta instalační média jsou naprosto totožná. To co jsi stáhnul ze stránek MS není nic jiného než to, co jsi tam rval předtím (pokud to nebylo teda zprasené nějakým warezem), s tím rozdílem, že nyní budeš mít při instalaci na výběr z jednotlivých verzí. A po prvním restartu vyběhne úplně to samé. Takže to vem do servisu a tomu šmelináři z Aukra ty Pročka omlať o hlavu. Koupil sis padělek a nic jiného, protože Pročka stojí 4 tisíce. Nehledě na to, že těžko budeš ten ntb připojovat do domény, nebo snad ano?

https://ulozto.sk/hledejSkús niektore iso. Možno ti to bude fungovať.

Uložto.cz aktivně kontroluje hashe a pokud najde soubor, jehož hash odpovídá blacklistu (iso Windows), tak ho obratem smaže. Windows 7 na Ulož.to má jiný hash - buď je poškozené, nebo jsou tam breberky.A vzhledem k tomu, že je to HP, tak tam čisté Windows 7 nedostane, ale musí je upravit - podpora UEFI a vzhledem k BSODům vložit záplaty odpovídající kódu chyby.