» Poradna » Windows (a jiné OS)

Chyba při aktivaci Win10

Dobrý den, dnes jsem provedl update z Win7 na Win10 a Windows se neaktivoval. Mám notebook Lenovo G580. Kód chyby: 0xC004C003 (Aktivační server zjistil, že zadaný kód Product Key byl zablokován.) Co s tím mám udělat? Děkuji moc za rady :)

Odpovědi na otázku

a ten upgrade si provedl jak?

Normálně přes ten program z webu microsoftu.

Upgrade na W10 provádět pouze z W7 které mají PLATNOU licenci!

Licence by měla být platná, byl tam systém dodávaný přímo s notebookem.

V tom případě zkus - cmd jako správce:slmgr.vbs /atoOpakuj to víckrát - někdy se to chytne až na podvacáté...

Zkusil jsem mnohokrát, ale stále nic.

Tvoje licence W7 není "košer"

To byla OEM instalace přímo od Lenova? Zkusil bych Windows 7 aktivovat pomocí klíče ze štítku a upgradovat znova.

Dobře, chápu to správně tak že mám nainstalovat Win7 z cd od Microsoftu (to jsem si schopný sehnat) aktivovat ho tím číslem ze samolepky a poté upgradovat na Win10?

Není snazší zavolat na aktivační linku MS a situaci popsat? Je to na pět minut, což instalace a následný údate bude určitě na dýl

Ano, to je pravda. Popravdě 2x znovu instalovat OS se mi nechce, to je alespoň tak na 5 hodin, s tím, že musím sehnat CD atd.. Mohu se tedy zeptat, kde najdu číslo na tu linku a jak to tam vyřeší? Co k tomu budou potřebovat atd...? Děkuji.

Namísto online aktivace zvolit aktivaci po telefonu. Win zobrazí kam zavolat a případně co bude potřeba. Už jsem několik let přes telefon neaktivovat, tak to rozhodně nenesu v hlavně, předpokládám že win vygenerují nějaké číslo které se pak zadá do automatu nebo řekne operátorovi, kterému člověk popíše situaci. Typicky nic neřeší a aktivaci povolí.

Ty jsi hlavně neaktivoval Windows 10 po upgrade přes telefon, jinak bys to nepsal.

Pokud máš číslo na samolepce, máš OEM a tedy licenci vázanou na starý PC. Ale zkus to, třeba se ti to povede aktivovat na novém. Pokud ano, upgrade na W10 už by neměl být problém.

Juwo, ty to nechápeš, ale ani nekošer licence nedělají problém.

Ano, viz výše - použij štítek.

A to proč? Aktivace Win 10 po upgrade z Win 7 aktivovaném na základě slic + certifikátu + klíče výrobce, tedy tak jak to popisuje, že to dostal od výroby, též proběhne za normálních okolností bez problému. Být jím tak bych chvíli počkal a pokud to nepude i třeba po pár hodinách nebo třeba za dva dny, tak bych se obrátil na Microsoft.