» Poradna » Mobily

Chyba obrazu na TV Panasonic

Dobrý den mám dotaz na cenu opravy televize Panasonic TX-32PS12P 82cm 100Hz. Po zahřátí se zuží obraz z vrchu dolů a je tam pak jen úzký proužek. Nevíte co v TV odešlo do věčných lovišť a kolik by mohla stát cca oprava?? Děkuji

Odpovědi na otázku

To je myslím ještě CRT televise. Vodorovný proužek svědčí o poruše snímkového rozkladu. Tyto obvody nejsou příliš složité. Většinou je to integrovaný obvod a u větších úhlopříček za ním ještě výkonový transistor. Oprava by neměla být příliš drahá pokud by šlo o výměnu výkonového transistoru. Výměna IO asi bude dražší protože to je mnohem pracnější. Je ovšem otázka zda potřebné komponenty budou ještě v servisech k disposici a zda tam bude někdo, kdo to ještě bude umět. Mám pocit, že se tato TV prodávala kolem roku 2006 a patrně by bylo asi lepší uvažovat o koupi nové TV.

ano jeto CRT TV. Děkuji moc za radu a vysvětlení, moc mi to pomohlo.