» Poradna » Programy

Chyba FTP - 425 can't open data connection

Používám jednoduchý bat soubor, který mi aktualizuje udaje na FTP, avšak nedávno se mi začala vypisovat chyba 425 can't open data connection a soubory se na FTP nezaktualizují. Čím by tento problém mohl být způsoben ? Firewall mám vypnutý

Odpovědi na otázku

Vyzera to na to, ze z nejakeho dovodu nie je otvoreny port 20.Cize ak je ten FTP server za nejakym routrom, tak na tom routri musi byt nastaveny tzv. port range forwarding: TCP (20-21) na IP adresu PC na ktorom bezi FTP server.Nestaci len TCP 21 (logon udaje, prikazy), ale aj TCP 20 (datovy prenos)

Je zvláštní že pokud se připojím např. přes Total commander tak připojení na ftp a následný upload souborů funguje v pořádku a žádná chyba se neobjeví.

TC umoznuje active i passive rezim. Tim lze vyse popsanou pricinu potizi obejit.