» Poradna » Mobily

Chromecast 2 a sledovanie filmov z PC

Zdravimmam Chromecast 2 pripojeny do TV LG (nie smart). Na Chromecast mi funguje prenasanie youtube videii z mobilu. Chcel by som ale spustit film ktory mam na PC. Vsetko mam pripojene na domacej wifi. Na mobil som si nainstaloval ES filemanager, kde som si pripojil zdielany adresar z mojho PC kde mam filmy. Naistaloval som aj ES Chromecast plugin. Ked chcem dany film streamovat na chromecast tak mi to nefunfuje, na TV sa zobrazi len logo ES filemanager a na mobile mi ide len zvuk. Kde by mohla byt chyba?Ide mi o to aby som si mohol na TV pozriet filmy ktore mam ulozene na PC bez toho aby som musel k PC ist. A teda spustat to z mobilu ked sedim pri TV. Existuje na to nejaky iny sposob?Dakujem za rady

Odpovědi na otázku

Vyprdni se na ES, nainstaluj Videostream - je to 100% funkční.http://getvideostream.com/Chromecast nativně nepodporuje všechny typy videosouborů, musí se tedy převádět a to ES asi neumí. S Videostreamem je vše bez problémů.V mobilu pak máš seznam všech filmů či seriálů z vybraných složek v pc a jen si zvolíš, co chceš přehrávat.

Diky skusim to,V ES mi to funguje rovnako ako to popisujes s Videostream. Mam tam zoznam vsetkych filmov ale ked zvolim co chcem prehravat tak mi to hra len v mobile a aj to len zvuk, nie video.

ZdravimVideostream som vyskusal a funguje perfektne. dakujem za radu.Jedina vec co mi tam vadi je to radenie filmov podla abecedy a nie tak ako to mam na PC. ale hlavne ze to ide. :)Dakujem

A podla coho mas zoradene filmy v PC ak nie podla abecedy?Jedine co ma napada tak podla datumu, ostatne asi nejako nema ani zmysel, ci?

Mam disk F:\ tam mam okrem ineho zlozku Filmy a Serialy. A potom napriklad v serialoch je to nazov serialu, pod nim Seria a az tam su jednotlive AVI subory. Ked vsak dam do Videostream zdielat cely disk F tak v zozname mam len ten uplne posledny adresar, ten ktory uz obsahuje samotny film a nie len dva horne adresare Filmy a Serialy. Je to potom dos neprehladne, aspon pre mna. Mozno som sa zle vyjadril predtym, Radenie je samozrejme podla abecedy ale struktura adresarov sa neprebera z PC a to je to co mi tam chyba.

Ahoj, takže máš spustený notebook, z ktorého ti idú dáta do mobilu a z mobilu do TV správne ?Neseka sa to ? Funguje aj 1080p video ?

mam spusteny PC na nom mam spusteny Chrome s doplnkom Videostream v ktorom mam nastevene adresare s filmami. To mam v pracovni. V obyvacke mam spusteny obycany LCD televizor s Chromecastom. Ten je pripojeny do rovnakej siete ako PC ale cez wifi. Na mobile mam appku Videostream a cez nu potom ovladam co chcem na Chromecaste spustit. Myslim ze to nejde cez mobil ten funguje len ako dialkovy ovladac, aby Chromecastu povedal co ma spustit. (ak je to inak tak napiste ten, kto vie)1080p filmy som neskusal pretoze take ani nemam na disku :)myslim ze zalezi od rychlosti domacej wifi.Filmi mam max 720 a to mi neseka, rovnako ani Youtube a pod.

Tak jsem koupil Google Chromecast 2.Skylink šlape a dokonce přes web cast(aplikace) si pouštíme jeden pořad Na JOJ.Akorát mi blbne přehrávání z počítače kde mám PS3 player server,který používám přímo do tv.Na mobil přes apku all cast se přihlásím na tento PS3 server.V mobilu mi to MP4 přehraje,ale na Google Chromecast 2 ne.Píše to že mám malou rychlost wifi.Přitom signál ukazuje maximum.Menší video to přehraje,ale seriál 400Mb né.Můžete poradit čím by to mohlo být.Před aktualizací aplikací to přehrálo jeden seriál(třeba náhoda)Díky